Ремейк Paper Mario від Nintendo відновлює оригінальну транс-ідентичність персонажки

Ремейк Paper Mario: The Thousand-Year Door для Nintendo Switch підтвердив, що одна з героїнь гри, Вівіан, є транс*персоною.

У перевиданні класичної гри для GameCube відновлено діалог, який підтверджує, що примарна Вівіан є транс*персоною, і вона каже, що їй знадобився певний час, щоб усвідомити, що вона трансгендерна.

Ця ключова репліка раніше була вилучена з англійського перекладу гри 2002 року, хоча її можна було знайти в японській версії.

Діалог також включає розмову Вівіан з Маріо про своїх братів і сестер.

“По правді кажучи, мені знадобився час, щоб усвідомити, що я їхня сестра… а не брат. Тепер їхні звичайні знущання здаються важчими”, – каже вона.

Хто така Вівіан – транс*персонажка “Паперового Маріо”?

Вперше Вівіан зустрічається в грі Paper Mario як третина ворожої групи, відомої як “Тіньові сирени”, яка в оригінальному перекладі складалася з трьох сестер.

В оригінальному японському перекладі сестри Тіньових Сирен також регулярно місгендерили Вівіан.

В англійському перекладі ця сцена змінилася: сестри використовують не місгендерінг, наприклад, називаючи її “потворною” після того, як вона помилково назвала групу “Тіньові красуні”.

Відновлено оригінальний діалог Вівіан. (Nintendo)

В оригінальному перекладі Вівіан також постійно піддавалась місгендерінгу, зокрема Белдам, Гумбелла і навіть в описі її ігрового персонажа, тоді як в англійському перекладі 2002 року всі гендерні згадки було вилучено.

У новому ремейку, однак, значна частина діалогів відновлена, і використовуються правильні займенники Вівіан.

Тепер Гумбелла каже: “Це Вівіан. Вона наймолодша з трьох Тіньових Сирен… вона не здається такою вже й примітною. Е-е… вона досить симпатична, я думаю… вона може бути навіть симпатичнішою за мене… про що я думаю?

В оновленому японському перекладі також вилучено або змінено діалоги, які дискримінують Вівіан, натомість додано різні репліки, що підтверджують її ідентичність.

Nintendo має напрочуд переконливу історію з репрезентацією ЛГБТК+: Постійний бос Super Mario Bros 2, Бердо, має транс* ідентичність з моменту дебюту персонажа у 1988 році, а Луїджі вже давно називають транс* талісманом квір-фанатів.

Паперовий Маріо: Тисячолітні двері перевидається на Nintendo Switch у четвер (23 травня).

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар