Дослідження: 72% опитаних погоджуються з тим, що ЛҐБТІК+ люди повинні мати такі ж права, як і решта в Україні

Національний Демократичний Інститут оприлюднив результати нещодавнього дослідження про можливості та виклики на шляху демократичного розвитку України, сповіщує у соцмережах Точка опори ЮА.

Зокрема, в дослідженні були питання щодо ставлення українців та українок до прав ЛҐБТІК+ та цивільних партнерств. Результати відображають стан справ станом на листопад 2023 року, коли збиралися дані.

Один із головних висновків опитування: українці та українки не лише політично орієнтовані на ЄС, але й поділяють демократичні цінності — підтримка ґендерної рівності та прав ЛҐБТІК+ продовжує зростати.

  • 72% опитаних повністю або скоріше погоджуються з тим, що ЛҐБТІК+ люди повинні мати такі ж права, як і решта. Для порівняння, в опитуванні за січень 2023 року цей показник складав 58%.
  • 73% опитаних погоджуються з тим, що ЛҐБТІК+ мають бути захищені від дискримінації.

А як щодо підтримки цивільних партнерств та шлюбів для одностатевих пар?

  • 59% опитаних людей повністю або скоріше погоджуються, що в Україні мають бути цивільні партнерства для ЛҐБТІК+. Натомість тих, хто повністю або скоріше не погоджуються з цим — 25%.

Щодо права одностатевим парам укладати шлюб: з цим повністю або скоріше погоджуються 46% опитаних проти 47% тих, хто повністю або скоріше не погоджуються.
Найгіршими поки лишаються показники ставлення українців та українок до всиновлення дітей одностатевими парами на рівні з гетеросексуальними: 35% повністю або скоріше погоджуються з тим, що одностатеві пари повинні мати таку можливість, а 48% повністю або скоріше не погоджуються з цим.

Також результати дослідження показали, що 70% українців та українок не знають особисто ЛҐБТІК+ людину. А саме наявність фактору особистого знайомства з такими людьми найчастіше сприяє менш стереотипному сприйняттю ЛҐБТІК+ як групи та більш толерантному ставленню до неї. Це простежується у кореляції більшої підтримки рівних прав серед тих, хто особисто знайомі з квір-людиною. З опитаних, хто підтримують рівні права для ЛҐБТІК+, особисто знайомі з такою людиною 82% респондентів та респонденток.

Повністю дослідження доступне за цим лінком: https://www.ndi.org/publications/opportunities-and-challenges-facing-ukraine-s-democratic-transition-1

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією