Синод Євангельської церкви Чеських Братів (ČCE) вирішив, що її пастори можуть благословляти одностатеві союзи.

Про це на своїй сторінці сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

ČCE є найбільшою протестантською та другою за чисельністю після римо-католицької церквою Чехії. Водночас вищий керівний орган Чеських Братів визнав, що погляди на це питання в церкві неоднозначні, тому він підтримав роботу комісії по діалогу з ЛГБТК спільнотою та закликав до продовження дискусії в церкві на цю тему. Синод також зазначив, що священники, які не бажають благословляти союзи осіб однієї статі, не зобов’язані це робити.

Деякі учасники Синоду висловлювали побоювання, що запропонована резолюція відштовхне від церкви консервативніших вірян, однак зрештою переважили аргументи, що дискусії про те, як ставитися до одностатевих союзів, тривають понад п’ятнадцять років, і подальші зволікання нічим не допоможуть. На думку захисників резолюції, яка була підтримана більшістю учасників Синоду, Церква Чеських Братів повинна мати мужність встати на захист людей, яких у більшості інших церков відкидають і засуджують.

Оскільки Чехія наразі не визнає одностатеві шлюби, а лише цивільні партнерства, то церковна церемонія благословення одностатевих пар не дорівнюється офіційній реєстрації їхніх стосунків. Однак, коли буде ухвалено запланований закон про одностатеві шлюби, вони, як і різностатеві, зможуть укладатися в церкві.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією