ЛГБТ-військовим досі важко на фронті — на що скаржаться жінки
Дівчата з ЛГБТ-спільноти скаржаться на те, що їм важко на фронті з чоловіками, які не сприймають їх за рівних, а в цивільному житті їх не сприймають за ветеранок, які воювали і отримали поранення. І діючі військові підтверджують, що на війні досі відчувається дискримінація і нерівність прав між чоловіками і жінками.
Про це Новини.LIVE поговорило з ветеранкою, військовослужбовицею 112 окремої бригади Сил ТрО ЗСУ Катериною Поп.
ЛГБТ на фронті
“У будь-якому випадку жінка відрізняється від чоловіка. Якщо ми керуємося законодавством, яке трошечки застаріле, в нас тільки один закон про рівні права і можливості врегульовує службу жінок і чоловіків. Але ще є закон дебори, який є в резолюції, коли жінка переодягається в чоловіка для того, щоб мати рівні права. Як цим дівчатам з ЛГБТ-спільноти хочеться, щоб до них ставилися нарівні з чоловіками”, — сказала Поп.
На заході, присвяченому реформуванню ветеранської політики, йшлося про дівчат з ЛГБТ-спільноти, яких не сприймали побратими на фронті, а тепер не сприймають цивільні. Мовляв, таким в армії не місце і ветеранами їх не назвеш.
Україна хоче залучити досвід США у подібних питаннях, аби урівняти права жінок та чоловіків, а також пропрацювати ветеранську політику.
“Звучала історія, що дівчатам з ЛГБТ-спільноти важко, особливо після травм і поранень. Вони реально пройшли зону ведення бойових дій і заслужено отримали посвідчення ветеранок. Все залежить і від командування, і від людей. Жінкам важче адаптуватися до команди”, — додала Катерина Поп.