Сім’я Джоан Роулінг благала її замовкнути про транс*людей

Джоан Роулінг розповіла, що її близькі «благали [її] не говорити» про її антитранс* погляди, про які, за її словами, вона була зобов’язана розповісти.

Це одкровення з’явилося в її есе, опублікованому в книзі «Жінки, які не промовчали: Голоси з передової боротьби за права жінок у Шотландії. Вона висвітлює досвід трансексклюзивних радикальних феміністок (TERF) у Шотландії під час їхньої кампанії проти прав транс*людей.

«Я тримала свої думки при собі на публіці, тому що люди навколо мене, включаючи тих, кого я люблю, благали мене не говорити, – сказала Роулінг в уривку, опублікованому газетою The Times. «Тож я спостерігала збоку, як жінки, яким було що втрачати, об’єдналися в Шотландії та по всій Великій Британії, щоб захистити свої права. Моя провина за те, що я не була з ними, була зі мною щодня, як хронічний біль».

В її есе йдеться про те, як вона захищала Майю Форстейтер, антитранс* активістку, яка виграла судовий процес у Великій Британії, що відстоював її право заперечувати, що транс*жінки є жінками.

Саме тоді погляди Роулінг стали відомими широкому загалу, і це стало поштовхом до того, що згодом вони переросли в настільки екстремальні погляди, що Ілон Маск попросив її для різноманітності поговорити про щось інше, а не про трансгендерів.

Далі в есе йдеться про те, як вона поступово стала більш залученою до антитранс* активізму, виступаючи проти законопроектів у Шотландії, які визнавали дійсність гендерної ідентичності транс*людей. Вона описує, як відчуває себе переслідуваною через те, як люди реагують на її погляди, і як вона, зрештою, рада, що виступила зі своїми антитранс* гаслами.

«Люди, які працювали зі мною, поспішили дистанціюватися від мене або публічно засудити мої богохульні погляди (хоча я повинна додати, що багато колишніх і нинішніх колег непохитно підтримували мене)», – сказала Роулінг.

Вона також повторила твердження про те, що трансгендерні люди за своєю природою небезпечні для цисгендерних жінок, що було неодноразово доведено як хибне.

«Озираючись назад, і незважаючи на те, як неприємно це було часом, я бачу, що викриття себе як гендерно-критичної принесло набагато більше позитиву, ніж негативу».

Роулінг раніше заявляла, що готова сісти до в’язниці за те, що вона ображає транс*людей. Її також звинувачували в запереченні Голокосту після того, як вона поставила в соціальних мережах питання про те, чи переслідували транс*людей за нацистського режиму, що, на думку багатьох істориків, мало місце.

Роулінг неодноразово ображала трансгендерну ведучу новин Індію Віллоубі, посилаючи своїх анти-транс-прихильників за жінкою. Вона засуджувала колишніх колег, таких як Деніел Редкліфф, за їхню підтримку трансгендерних людей.

Редкліфф сказав: «Хоча Джо, безперечно, несе відповідальність за те, яким шляхом пішло моє життя… Трансгендерні жінки – це жінки. Будь-яка заява про протилежне стирає ідентичність і гідність трансгендерних людей і йде врозріз з усіма порадами, які дають професійні медичні асоціації, що мають набагато більше досвіду в цьому питанні, ніж Джо або я».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар