Гомофобія і місто: як провести ЛГБТК+ подію, коли всім погрожують. Кейс ХарківПрайда

Щороку підготовка до ХарківПрайду перетворюється на справжній квест. І не тому, що ми шукаємо оригінальні ідеї, а також найцікавіших спікерок та спікерів. І навіть не тому, що ми робимо прайд під час повномасштабної війни у місті, коли ракета з росії долітає до нас за 40 секунд. А, не повірите, через гомофобію, повідомляє ХарківПрайд у соцмережах.

7-8 вересня ми запланували проведення Благодійний Прайд-фест 7-8 вересня у межах ХарківПрайду. Мета – зрозуміла для нинішніх часів: закрити збір – 800 000 гривень для військових на харківському та сумському напрямах. У програмі фестивалю: лекції, майстерні, обмін речами, психологічні консультації тощо – звичайна справа.

Однак вже дві локації, які спершу погодилися прийняти фестиваль, нам відмовили:

“…Ми підтримуємо всю змістовну частину фестивалю та якби це було б до повномасштабного вторгнення, то нам було б все одно… Але зараз зброя є у дуже великій кількості людей, а подія в рамках місяця разом з маршем і відкриттям хабу привертає дуже багато уваги.

І нам кажуть про те, що треба бути з цим обережніше не тільки місто, але й військові та ті люди, що проводять заходи у нас та винаймають офіси.

І якщо щось станеться, то навіть якоїсь підтримки ми отримати не зможемо, бо всі нас попереджали”

Ми не публікуємо назви цих бізнесів виключно з поваги їхнього внеску у перемогу України, та і чи можемо ми звинувачувати людей, які стають жертвами погроз?

Перший майданчик – місце, де проводяться, відкриті вечірки. Бізнес із цінностями, який допомагає ЗСУ, виділяючи частину прибутку на донати. Коли ми домовились з ними про проведення фестивалю, до власника локації звернулася їхня служба охорони з рекомендацією скасувати захід. Служба повідомила, що не зможе гарантувати безпеку, адже їх «попередили» представники ультраправої воєнізованої організації.

Після перших неприємностей ми погодили проведення фестивалю в іншій локації. Дружній простір, який радо приймав наші заходи не рідше разу на місяць.

Зауважимо, що за оренду приміщення ми сплачуємо ринкову вартість. Нам відмовили, посилаючись на думку сусідів і на потенційні загрози від тих, у кого є зброя.

Наші зауваження щодо плідної співпраці з поліцією не мали впливу. Очевидно, що майданчики залякані і бояться чинити опір тим погрозам, які вони отримують.

Хто ж наразі має право на події у Харкові? Якось не хочеться відповідати на це питання. І знати таку відповідь теж не хочеться, бо з неї позитивну реальність не сконструюєш.

А нам вона потрібна – тож, ХарківПрайд Фест відбудеться! Бо, як сказала одна не на свій вік мудра людина, ми маємо будувати «саме таке місто, в якому хочеться жити, а не те, яким керують гопніки з грошима»

До того ж у Харкові проводяться лекції, фестивалі, концерти, вистави, інші мистецькі та освітні події. Це – прекрасно! Це – важливо! Адже живе місто – це не тільки там, де можна поїсти та погуляти, а і те, де можна відчути та подумати, поговорити з іншими розумними натхненними людьми.

Хіба ж благодійний Прайд-Фест тоді менш на часі, ніж решта подій у Харкові? Фестиваль, де ми будемо плести маскувальні сітки, навчатися першої домедичної допомоги, психологічно розвантажуватися через творчість, а також донатити нашим військовим.

Ми закликаємо припинити переслідування бізнесу, а також правозахисних подій у Харкові. І сподіваємося, що ті, хто мають вільний час на такі дії, зможуть спрямувати свою активність у конструктивне русло – наприклад, у розвиток міста або допомогу військовим.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар