Опція небінарної ідентичності буде додана до додатків Токійського марафону

Організатори Токійського марафону додають опцію небінарної ідентичності до додатків, які бігуни зможуть використовувати для участі у заході 2025 року.

Спортсмени_ки зможуть обирати між чоловічою, жіночою та новою небінарною опцією під час реєстрації на забіг наступного року, в якому, як очікується, візьмуть участь близько 38 000 бігунів.

Таке рішення було прийнято за прикладом інших інклюзивних забігів, зокрема Лондонського марафону та Нью-Йоркського марафону, який стане останнім з шести найбільших світових марафонів, що зробили це.

“Ми прагнемо створити більш інклюзивне суспільство за допомогою Токійського марафону 2025 року і будемо сприяти зусиллям зі сталого розвитку, спрямованим на створення теплої та дружньої події, яка враховує людей з інвалідністю та ЛГБТК+ зокрема”, – йдеться в заяві Фонду Токійського марафону, опублікованій 24 червня після зустрічі.

Нарешті Токіо наздоганяє нас, – сказав Юка Канно, професор гендерних та сексуальних досліджень в Університеті Дошиша в Кіото. “Небінарна категорія – це запізніла, але довгоочікувана новина“.

З 2019 року організатори отримують консультації від Pride House Tokyo щодо просування інклюзивності у спорті, а також забезпечать роздягальні та туалети, доступні для всіх, незалежно від гендренрої приналежності.

Марафон також дозволяє участь на пробній основі в “команді-дуеті” для людей з обмеженими можливостями, такими як церебральний параліч або іншими захворюваннями, які ускладнюють самостійну участь бігуна в змаганнях.

Дуетні команди – це команди з двох бігунів, в яких один бігун штовхає безпечний, індивідуальний спеціальний візок, що перевозить людину з інвалідністю, яка має постійні фізичні вади і не може ходити або бігати“, – йдеться у повідомленні.

Бігуни в загальній категорії можуть зареєструватися з 16 по 30 серпня, а учасники будуть оголошені 20 вересня за результатами лотереї. Токійський марафон 2025 року має відбутися у місті 2 березня.

Ця новина з’явилася після того, як у 2023 році суд в Японії постановив, що заборона одностатевих шлюбів є неконституційною.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар