Історія Єви від Gender Stream

Від початку повномасштабного вторгнення росії, за даними ООН, з України були вимушені виїхати понад 5 мільйонів людей. Ще 11 мільйонів переїхали до західних областей, тікаючи від війни. Більшість із них евакуювалися ще на початку воєнних дій, а ті, хто вирішив залишитись, опинилися в пастці.

…бігала до підвалу кожного разу, коли отримувала сповіщення про сирени, і приймала це все як реальність і щось, що треба робити аби врятувати своє життя. Я дуже довго залишалася в Києві, майже 1,5 місяці. Я патріотка і полишати країну, чесно кажучи, не дуже хотіла” – так про свій досвід згадує Єва, 20-річна т-дівчина із Києва. До війни вона жила в Одесі, росла в родині християнського пастора, грала на фортепіано, писала вірші і навіть видала дві книжки. А ще вела свій тік-ток аккаунт про актуальні проблеми сучасної молоді.

Переїзд до Києва мав стати новим стартом, початком нового життя. Натомість російські окупанти відібрали його у Єви та сотень тисяч інших людей в Україні. Рятуючись від ракетних обстрілів, дівчина шукала можливість виїхати за кордон. Деякі особи навіть пропонували нелегальні та небезпечні способи перетину кордону. Частина з тих людей, хто ними скористався, за словами дівчини, фізично постраждали і так і не потрапили за кордон.
На щастя, Єва вирішила неприйнятним для себе порушувати закон України – тим паче під час війни: “Дуже довго, протягом 2 тижнів я вирішувала, який спосіб буде кращим для мене. Та коли йшлось про нелегальний спосіб перетину кордону – це мені здавалося просто жахливим. Я люблю Україну, це мій дім, тут моя родина. Мені було б треба рано чи пізно повертатися, щоб змінити документи на жіночі”.

На той момент Gender Stream вже допомогли десяткам т-персон із легальним оформленням документів та перетином кордону на законних підставах. Інформація про це поширилась далеко за межі України: “Одного ранку моя найкраща подружка Анна, котра на той час вже місяць жила у Берліні, подзвонила і розповіла про Gender Stream і як вони працюють. Я дізналася, що це можливо [отримати білий квиток для виїзду за кордон]. Звісно ж, я хвилювалась, але недовго думаючи через 2-3 дні я вже прямувала до шелтеру Gender Stream”.

Там Єву зустріла координаторка Анна і за день допомогла оформити всі необхідні документи у військкоматі. Вже наступного дня дівчна відпочивала у шелтері Gender Stream в Кошице, Словаччина.

Нині вона у Німеччині, ходить на акції на підтримку України, розповідає про військові злочини російських окупантів у своїх соцмережах та про досвід т-людей в Україні та за кордоном. Єва прийняла правильне рішення – і тепер має майбутнє і можливість будувати плани:

“Зараз я в Берліні, залишаюсь поки ще тут, але маю плани покидати Німеччину, але поки що це секрет”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією