Транс* священниця поділився важливим посланням для ЛГБТК+ християн на Різдво
Для багатьох Різдво – це час, коли ми збираємося з близькими, їмо багато їжі – БАГАТО – і дивимося телевізор. Але це також може бути дуже важкий час, особливо для ЛГБТК+ християн.
Віруючі люди, які також є квір-людьми, можуть зазнавати фізичного, психологічного та вербального насильства і мікроагресії з боку неприйнятних сімей та церковних спільнот, які не визнають і не підтверджують їхню сексуальність та/або гендер. Неприйняття, огульні звинувачення та невизнання стосунків – це лише деякі з тих речей, з якими можуть зіткнутися ЛГБТК+ християни, що призводить до погіршення психічного здоров’я та загального відчуття ізоляції.
У 2021 році дослідження, проведене PinkNews в рамках кампанії «Все, що я хочу на Різдво – це бути собою», показало, що з понад 7 500 опитаних читачів 82% були змушені приховувати свою ЛГБТК+ ідентичність у різдвяний період. Десять відсотків сказали, що планують провести святкові дні на самоті.
Кріс Грант, засновник «Квір-терапевта», сказав, що хоча деякі коментарі можуть бути «відкритою трансфобією або гомофобією», необхідність вислуховувати дрібні, але все одно фанатичні речі протягом дня «може бути надзвичайно болючою протягом тривалого періоду часу».
Він продовжив: «Те, що ми робимо, коли повертаємося додому, до своїх родин, – це повертаємося до того, що потенційно є джерелом дискомфорту. Це може викликати багато тривожних почуттів, пов’язаних з втратою і горем, пов’язаних з тим, що ми сподівалися мати в дитинстві, підлітковому віці або навіть у дорослому віці».
Маючи це на увазі, вже другий рік поспіль PinkNews просить англіканську священицю Сару Джонс, вікарію міської парафії Святого Іоанна Хрестителя в Кардіффі і почесну каноніку Лландаффського собору, написати спеціальне квір-інклюзивне різдвяне послання для ЛГБТКІ+ людей.
Джонс стала першою людиною, яка здійснила трансгендерний перехід і була рекомендована для підготовки до висвячення в Англіканській Церкві. Вона була висвячена в 2004 році.
Чи відчували ви коли-небудь, що вас виключають з чогось через вашу сексуальну орієнтацію або гендер? Чи відчували ви коли-небудь, що вам не раді або погрожували? Чи відчували ви коли-небудь, що вас терплять, а не приймають?
Якщо ви є частиною ЛГБТКІА+ спільноти, ви майже напевно відповісте «так» на ці питання.
Це скандал, що в нашому суспільстві все ще трапляються словесні та фізичні напади на основі сексуальності, статі та гендеру. Як англіканську священицю, мене злить і засмучує те, що дуже часто до представників ЛГБТКІА+ спільноти в церквах ставляться гірше, ніж у решті суспільства.
Якщо християни погано ставилися до вас через вашу стать, сексуальність або гендер, дозвольте мені сказати дві речі. По-перше, мені шкода, а по-друге: це неприйнятно.
На жаль, багато людей, які використовують Біблію для критики ЛГБТКІА+ людей, насправді ніколи не читали тих уривків, які вони вважають критичними щодо нас. Дехто читав, але багато хто не читав.
У Біблії не згадується гомосексуальність. Це слово було вигадане в 19 столітті і почало з’являтися в Біблії лише в середині 20 століття. Багато християн поводяться так, ніби вони цього не знають.
Хороша новина полягає в тому, що ЛГБТКІА+ люди більш бажані в церквах, ніж ви можете собі уявити. Багато християн не зациклені на питаннях сексуальності та гендеру. Багато церков є гостинними і готовими зустріти вас справжніх.
За кілька років до того, як мене висвятили, я пішла на опівнічну месу зі своєю новою дівчиною в її рідному місті. Вона не була релігійною, але їй подобалася думка про відвідування церкви на Різдво.
Перед самим початком служби увійшли четверо молодих хлопців. Вони були одягнені як Телепузики. Вони були напідпитку, але хотіли прийти до церкви. Вони зняли головні убори (що було дуже добре!), і я була у захваті від того, що разом з усіма іншими в церкві того вечора були Тінкі-Вінкі, Діпсі, Лаа-Лаа і По.
Це був великий знак того, що всі були включені, і я була дуже радий, що вони відчували себе в змозі бути присутніми.
Різдво – це все про інклюзію. Якщо Бог існує (а я, очевидно, думаю, що Бог існує), то прихід Ісуса в наш світ – це радикальний акт. Йдеться про те, що божественне стає людським. Очікування перевертаються з ніг на голову, коли творець всесвіту народжується в бідній родині і проводить свої перші дні з тваринами.
Підростаючи, Ісус проводить час з вигнанцями і тими, хто не користується великою пошаною в його суспільстві. Його послання полягає в тому, що ти маєш значення, ти маєш гідність, і якщо ти хочеш з’єднатися з Богом, ти просто повинен прийняти рішення.
Отже, якщо ви хочете піти до церкви на це Різдво… ЗРОБІТЬ ЦЕ! У своїй минулорічній статті я давала наступні поради, і оскільки вони все ще залишаються актуальними, я повторюю їх.
- Знайдіть церкву, яка вас прийме. Такі організації, як «Інклюзивна церква», ведуть онлайн-список церков, які готові вас прийняти. Такі мережі, як Open Table, проводять регулярні богослужіння. Такі церкви, як Сент-Джеймс на Пікаділлі, Сент-Марія-Діва в Оксфорді та Сент-Джонс, де я є вікарієм, є повністю інклюзивними.
- Багато соборів є дуже гостинними. OneBodyOneFaith має ресурси та зв’язки з групами в багатьох деномінаціях. MCC Church на національному рівні та The Gathering в Кардіффі є церквами ЛГБТКІА+, які свідомо є ЛГБТКІА+ церквами.
Тож, будь ласка, не відчувайте себе ізольованими. Вам раді. Ідіть туди, де вас хочуть і люблять. А якщо ви дійсно хочете побалувати себе, почитайте поему Джея Халма «Ісус у гей-барі».