Юридична перемога: кримінальне переслідування трансгендерної жінки у Вірменії було припинено на обґрунтованих підставах

У 2021 році у Вірменії до громадської організації “Right Side Human Rights Defender NGO” звернулася трансгендерна жінка М. Вона повідомила, що 27 травня того ж року проти неї було порушено кримінальну справу за пунктами 5 і 6 частини 2 статті 262 Кримінального кодексу Вірменії за ознаками пунктів, тобто сприяння заняттю проституцією, вчинене з використанням двох або більше осіб, а також неповнолітнього, за що передбачено покарання від 3 до 6 років.

З початку досудового розслідування до провадження був залучений адвокат ГО “Right Side”, який захищав інтереси транс-жінки. Під час попереднього слідства, завдяки грамотному захисту, ініційованому адвокатом, в тому числі шляхом подання клопотань і проведення очних ставок, стало зрозуміло, що пред’явлене обвинувачення не має нічого спільного з дійсністю. В результаті, після тривалої боротьби, 30 жовтня 2023 року слідчий, який вів провадження, подав прокурору клопотання про закриття кримінального переслідування щодо трансгендерної жінки, на підставі того, що вона не вчиняла діяння, в якому її звинувачують. Прокурор задовольнив клопотання, і кримінальне переслідування було припинено.

В результаті трансгендерна жінка отримала статус реабілітованої.

Правозахисна організація “Right Side” продовжує надавати безоплатну правову допомогу представникам спільнот трансґендерів, секс-працівників_ць, а також членам їхніх родин та прихильникам. Кожна така перемога має велике значення з точки зору подолання стигми та упереджень, що оточують спільноту, а також з точки зору захисту прав та забезпечення добробуту членів спільноти.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією