Як у Кишиневі пройшов найчисленніший в історії Молдови ЛГБТ-марш

У центрі Кишинева 16 червня відбувся марш на підтримку ЛГБТ-спільноти. За словами організаторів, це був найчисельніший марш в історії Молдови, оскільки в ньому взяло участь понад 800 осіб, зокрема двоє депутатів парламенту та представники дипмісій і міжнародних організацій. Як проходив марш, можна дізнатися у фоторепортажі NM.

У марші взяли участь представники міжнародних організацій і дипломатичних місій: посольства США, Нідерландів, Делегації ЄС у Кишиневі, Великобританії, Іспанії, Швеції, а також ООН, Ради Європи, Всесвітньої організації охорони здоров’я. Організатори заходу зазначили, що на марші були присутні також щонайменше два депутати парламенту, не уточнивши їхніх прізвищ.

Цього року на марші була велика делегація гостей з Румунії, а також представники Східно-Європейської коаліції за рівність ЛГБТК+ і велика колона батьків дітей ЛГБТК+.

Організація Genderdoc, яка активно просуває права ЛГБТ+ у Молдові, подякувала Генінспекторат поліції за збереження громадського порядку та забезпечення безпеки учасників маршу.

Не обійшлося на марші і без контрпротестів вірян та представників політичних партій.

Однак Центр Genderdoc повідомив про ксенофобний і гомофобний напад, якого зазнали двоє представників Східно-європейської коаліції за рівність ЛГБТК+, про напад контрдемонстрантів на знімальну групу одного з порталів, а також про те, як кілька молодих людей зірвали прапор Прайду і прапор ООН зі штаб-квартири місії.

Як проходив марш – у фоторепортажі NM.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар