В Естонії набрав чинності закон про визнання одностатевих шлюбів

В Естонії  з 1 січня набрав чинності закон про рівноправність шлюбів. Згідно з документом, одружитися можуть двоє повнолітніх людей незалежно від статі. Естонія стала першою пострадянською країною, яка визнала одностатеві шлюби. Про це повідомляє Delfi.

Зазначається, що крім шлюбу, люди також мають можливість укласти договір про спільне проживання. Також зареєстрованим партнерам укладеною угодою гарантується право голосу при прийнятті рішень щодо їхнього партнера та, у разі потреби, право на отримання субсидій і допомоги. Партнерам, які уклали договір про спільне проживання, також надається можливість одруження у спрощеному порядку. При укладенні шлюбу та зареєстрованому спільному проживанні пари мають права та обов’язки, які не поширюються на пари, які перебувають у відносинах, а не у шлюбі. В основному вони пов’язані з отриманням допомоги, власності, житла та встановленням походження. Наприклад, у разі смерті зареєстрованого партнера чи чоловіка це допомагає уникнути ситуації, коли за відсутності заповіту співмешканець не має права наслідування, і всі активи автоматично переходять до родичів партнера.

Також подружня або партнерська допомога використовується для встановлення раніше виражених намірів, коли чоловік або зареєстрований партнер перебуває у несвідомому стані або не може самостійно ухвалити рішення про лікування чи відмову від нього.

За словами міністерки соціального захисту Естонії Сігне Рійсало це історичне рішення покладе край багаторічній правовій плутанині та забезпечити рівні права для всіх жителів країни.

“Закони створюють ясність та впливають на наші установки. Я сподіваюся, що зникнуть необґрунтовані страхи, а критики цього рішення зрозуміють, що воно нічого ні в кого не забирає, а багатьом дає важливі права”, – сказала вона.

Парламент Естонії прийняв поправку до сімейного законодавства про запровадження Закону про рівноправність у шлюбі та спільне проживання та відповідні акти 20 червня 2023 року.

Інститут реєстрованих партнерств в Україні

13 березня у Верховній раді України зареєстрували законопроект № 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств”. Мета цього документу – створення в Україні інституту реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар.

26 квітня петиція на підтримку реєстрованих партнерств для одностатевих і різностатевих пар набрала необхідні 25 тисяч підписів на сайті президента. 26 травня з’явилась відповідь від президента Володимира Зеленського.

Долаючи важкі випробування, українська держава свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам, основу яких складають три засадничі цінності Ради Європи – демократія, верховенство права та права людини“, – йдеться у відповіді.

Водночас Зеленський нагадав, що згідно з Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51), а в умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція не може бути змінена (стаття 157).

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією