Уряд Великої Британії заборонив приватні рецепти на блокатори статевого дозрівання для транс-молоді

Уряд Великої Британії в одному зі своїх останніх актів перед загальними виборами запровадив правила, які забороняють виписувати нові приватні рецепти на блокатори статевого дозрівання для осіб до 18 років.

Жодному новому пацієнту віком до 18 років в Англії, Уельсі та Шотландії не будуть призначати гормональні препарати для пригнічення статевого дозрівання, якщо він страждає на гендерну дисфорію, оголосило в середу (29 травня) Міністерство охорони здоров’я та соціальної допомоги (DHSC).

Ліки запобігають початку статевого дозрівання, блокуючи гормони – такі як тестостерон і естроген – які призводять до змін в організмі. У випадку транс-молоді це може затримати небажані фізичні зміни, такі як менструація, ріст грудей, зміна голосу або ріст волосся на обличчі.

Надзвичайна заборона триватиме з 3 червня по 3 вересня і стосуватиметься рецептів, виписаних приватними лікарями Великої Британії, а також тих, що зареєстровані в Європейському економічному просторі або Швейцарії. Ліки, про які йдеться, складаються або містять бусерелін, гонадорелін, гозерелін, лейпрореліну ацетат, нафарелін або трипторелін.

Пацієнти, які вже мають рецепти на ці препарати, зможуть і надалі отримувати їх, заявили в DHSC, а самі ліки залишаться доступними для інших цілей.

Уряд прийняв таке рішення після публікації звіту Касса та аналогічного рішення Національної служби охорони здоров’я Англії припинити виписувати ліки трансгендерним молодим людям у своїх клініках з питань гендерної ідентичності.

У березні Національна служба охорони здоров’я Англії вирішила, що блокатори статевого дозрівання будуть доступні молодим людям лише в рамках клінічних випробувань. «Поза межами досліджень гормони, що пригнічують статеве дозрівання, не повинні регулярно призначатися дітям і підліткам», – заявив речник. Sky News повідомляє, що уряд назвав цей крок «історичним рішенням», яке відповідає «найкращим інтересам дитини».

Однак, благодійна організація для трансгендерної молоді «Mermaids» назвала це рішення «глибоко розчаровуючим» і «подальшим обмеженням підтримки, що надається трансгендерним дітям і молодим людям».

Уельс та Шотландія оголосили про призупинення призначення блокаторів статевого дозрівання після публікації звіту.

У квітні був опублікований звіт Касса, незалежний огляд надання медичної допомоги транс-молоді в Англії, який закликав медиків дотримуватися «крайньої обережності» при призначенні блокаторів статевого дозрівання дітям і молодим людям.

У 400-сторінковому звіті про англійську модель надання медичної допомоги трансгендерним підліткам до 18 років стверджується, що існують «слабкі докази» того, що гормони, які блокують статеве дозрівання, позитивно чи негативно впливають на гендерну дисфорію, а історичні дослідження їхньої ефективності названі «неякісними».

Доктор Хіларі Касс, яка керувала оглядом, сказала: «Я рекомендую розширити можливості по всій країні, базуючись на педіатричних послугах і надаючи їх послідовно… набагато більш цілісну пропозицію допомоги, яка розглядає дитину як цілісну особистість, а не тільки через призму її гендерної ідентичності, а також розвивати надійне дослідницьке середовище для отримання даних про довгострокові результати та ефективність різних втручань, щоб майбутня допомога була заснована на надійних доказах».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар