Уряд Шотландії опублікував пропозиції щодо заборони конверсійної терапії для ЛГБТ

Уряд Шотландії опублікував свої пропозиції щодо заборони практик, спрямованих на зміну або придушення сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності людини.

Відома як конверсійна терапія, ця практика може варіюватися від розмовної терапії до більш екстремальних втручань, таких як фізичне насильство і голодування.

Звіт, опублікований урядом Великої Британії у 2018 році, показав, що два відсотки ЛГБТ пройшли конверсійну терапію для зміни своєї ідентичності, а ще п’ятьом відсоткам її запропонували.

Уряд Шотландії розпочав консультації щодо заборони, під час яких буде зроблено спробу заборонити: терапію або консультування, спрямовані на зміну або придушення одностатевого потягу; призначення ліків для придушення статевого потягу; неодноразовий або безперервний контроль за діяльністю людини; неодноразові або безперервні погрози або приниження когось.

Міністр у справах рівності Емма Роддік заявила:

“Практики конверсії, спрямовані на зміну або придушення сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності людини, є шкідливими та деструктивними діями, які порушують права людини. На жаль, такі практики все ще трапляються і сьогодні, і їм абсолютно не місце в Шотландії.

“Просуваючи наше зобов’язання заборонити практику конверсії, ми лідируємо у Великій Британії і приєднуємося до зростаючого списку країн, що діють для подолання цієї шкоди”.

Уряд Великої Британії, схоже, відступив від своїх планів запровадити подібне законодавство після того, як відповідний законопроект не був включений до королівської промови в листопаді.

Британський наглядовий орган за дотриманням рівності закликав уряд заборонити цю практику.

У жовтневому листі Комісія з питань рівності та прав людини заявила, що конверсійна терапія є “шкідливою” і будь-яка заборона повинна бути “ретельно продумана, щоб забезпечити використання чіткої термінології та визначень, а також бути пропорційною і заснованою на фактах”.

ШНП пообіцяла ввести заборону в своєму маніфесті 2021 року, “якщо уряд Великої Британії не вживе заходів”, але також вважається, що це одна з червоних ліній в угоді партії з Зеленими.

Висловлюються побоювання, що занадто обмежувальне законодавство може обмежити послуги підтримки, які можуть бути запропоновані тим, хто ставить під сумнів свою сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність, наприклад, ті, які дозволяють людям дослідити свою ідентичність, перш ніж приймати рішення.

Деякі релігійні групи також заявили, що це обмежує свободу віросповідання.

Але Роддік наполягав на тому, що ці заходи забезпечать захист свободи віросповідання і водночас покладуть край практиці конверсії.

У консультаційному документі зазначається, що законодавство не буде застосовуватися до недирективних або непримусових дискусій або загальних батьківських вказівок і настанов. Такі дії не вважатимуться практикою конверсії, якщо вони не “спрямовують їх до певної наперед визначеної сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності, яка вважається “кращою””.

Про це заявила речниця Green Equality Меггі Чепмен:

“Це важливий день для прав ЛГБТКІА+ людей в Шотландії. Практики конверсії не є терапією. Вони є жорстокими та примусовими. Це форма насильства, якій немає місця в сучасній і прогресивній Шотландії, та й взагалі ніде”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією