Українське суспільство готове, але влада консервативніша — правозахисник про цивільні партнерства

У період з 2016 по 2022 рік підтримка ЛГБТК+ збільшилася в п’ять разів за деякими показниками. Протягом останніх трьох років спостерігається невелике, але стабільне покращення у ставленні до ЛГБТК+.

Про це в етері Громадського радіо повідомив експерт з адвокації Правозахисного ЛГБТ центру «Наш світ» Андрій Кравчук.

Спікер, коментуючи результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) щодо ставлення до ЛГБТК+, зазначає, що за час повномасштабного вторгнення покращилося ставлення, зокрема, до реєстрованих партнерств для одностатевих пар.

«Якщо три роки тому негативне ставлення переважало позитивне близько на 20%, то в цьому році різниця між негативним і позитивним ставленням скоротилася буквально до 7%», — розповідає Андрій Кравчук.

Фото: КМІС

 

Втім, за словами експерта, українська влада консервативніша, особливо у законодавчому полі, за українське суспільство, тому й не наважується на ухвалення законопроєкту про реєстрові партнерства.

Якщо загалом говорити про покращення ставлення до ЛГБТК+ в українському суспільстві, то це, як каже Андрій Кравчук, свідчить про дотримання глобальних трендів.

«Україна є частиною вільного світу, і у нас відбуваються ті самі процеси, які відбуваються в усьому вільному світі. В усьому вільному світі покращується ставлення до ЛГБТ. Воно погіршується тільки в тих країнах, які проводять цілеспрямовану гомофобну політику. Наприклад, у Росії. Там дуже помітно, як суспільство під впливом державної пропаганди стає все більш нетерпимим, ксенофобним, усе більш гомофобним. Україна — це частина вільного світу, тому у нас відбувається те саме, що й всюди: в Європі, Америці й інших країнах», — пояснює експерт з адвокації Правозахисного ЛГБТ центру «Наш світ».

Фото: КМІС

Спікер каже, що в Україні, як і у всьому світі, спостерігається тенденція того, що до ЛГБТК+ спільноти толерантніше ставиться молоде покоління:

«Я думаю, що ця тенденція продовжуватиметься, і досить скоро на Заході ЛГБТ спільнота почне зникати, бо це стає особистою справою людини, а не ідентичністю, до якої вона має себе приписувати».

Як покращити ставлення суспільства до ЛГБТК+? Андрій Кравчук пояснює, що потрібно надавати коректну інформацію щодо цього питання, і українські журналісти, на його думку, з цим пораються. А також не потрібно впроваджувати цілеспрямовану пропаганду гомофобії.

«Пропаганда гомофобії діє, коли людям нав’язуються такі ідеї. Це діє, наприклад, в Росії. Я думаю, що це буде діяти в Грузії, коли там скоро ухвалять пакет таких законів. Але у вільному суспільстві, де є вільна конкуренція ідей, навіть така пропаганда не діє», — підсумовує експерт.

Нагадаємо, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування про сприйняття ЛГБТ людей та їх прав в Україні. Дослідники зазначають, що ставлення суспільства до ЛГБТК+ повільно, але послідовно, покращується. Показники 2024 року порівняно з попередніми 2023 і 2022 роками змінилися несуттєво.

Загалом, сумарна кількість тих, хто ставиться байдуже, позитивно або невизначено — 68 %. Але переважає саме байдуже ставлення — 47 %.

При цьому вже 70,4% населення вважає що ЛГБТК+ люди повинні мати ті самі права, що й решта громадян України. Це на 3,1% більше, ніж у 2023 році, та на 6,7% більше, ніж у 2022.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар