У Великій Британії побудують перший в історії меморіал ЛГБТ-військовослужбовцям збройних сил

Благодійна організація «Fighting With Pride» очолить роботу над створенням меморіалу в Національному меморіальному дендропарку в Стаффордширі


Перший у Великій Британії меморіал, присвячений «втраченому легіону» ЛГБТ-людей, які служили в збройних силах, буде споруджено в Національному меморіальному дендропарку Стаффордширу.

Меморіал буде побудований після того, як благодійна організація, що очолює зусилля з відновлення справедливості для ветеранів, які постраждали від заборони на службу ЛГБТ у збройних силах Великобританії до 2000 року, отримала грант у розмірі 350 000 фунтів стерлінгів.

Благодійна організація ЛГБТ-ветеранів «Fighting With Pride» заявила, що меморіал буде «репрезентативним» і «місцем для миру і роздумів», але закликала уряд виконати рекомендації, викладені в огляді, проведеному на замовлення уряду лордом Етертоном в минулому році, в тому числі щодо компенсації.

«Ми прагнемо створити гідний меморіал, але ще багато роботи належить зробити, щоб вивести ветеранів, які найбільше постраждали від заборони, з бідності, в якій вони опинилися після втрати кар’єри», – сказав Крейг Джонс, голова організації «Fighting With Pride».

«Занадто багато людей мають непосильні борги, погане житло, соціальну ізоляцію і живуть з поганим здоров’ям і благополуччям. 2024 рік має стати роком, коли будуть виконані всі 49 рекомендацій лорда Етертона щодо відшкодування збитків».

Огляд, який розпочався минулого року, вивчав досвід ЛГБТ-ветеранів, які служили в армії під час заборони 1967-2000 років на службу ЛГБТ у збройних силах Великої Британії.

У доповіді Етертона йдеться: «Я рекомендую прем’єр-міністру принести вибачення в парламенті Великобританії від імені нації всім тим ЛГБТ-військовослужбовцям, які служили під час дії заборони і постраждали від неї (незалежно від того, чи були вони звільнені або демобілізовані)».

Парламент рекомендував надати «відповідну фінансову винагороду» ветеранам, які постраждали від заборони, на загальну суму до 50 мільйонів фунтів стерлінгів, і заявив, що на цей план не повинні впливати звичайні строки судових розглядів.

Минулого року Ріші Сунак і тодішній міністр оборони Бен Воллес офіційно вибачилися перед парламентом за десятирічну заборону і пообіцяли виконати «переважну більшість» рекомендацій Етертона.

«Ми пишаємося нашими ЛГБТ-ветеранами і вдячні за їхню службу в захисті нашої нації, і я радий, що Fighting With Pride допоможе створити меморіал на їхню честь, – сказав міністр у справах ветеранів Джонні Мерсер.

«Ми прагнемо якнайшвидше виконати рекомендації, надані лордом Етертоном у його незалежному огляді, і цей меморіал зробить нас ще на крок ближчими до цього».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар