У Норвегії буде кримінальна відповідальність за конверсійну терапію для ЛГБТ

У Норвегії партії парламенту домовилися, що в грудні проголосують за заборону конверсійної терапії для гомосексуальних людей.

Про це пише Dagbladet, передає Суспільне.

Перемовини про те, яким має бути закон, тривали кілька років. І тепер ліберали, консерватори та ліві досягли згоди з Лейбористською та Центристською партіями.

За проєкт закону планують голосувати у грудні. Він передбачає кримінальну відповідальність за спробу змусити інших змінити свою сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність за допомогою, серед іншого, засобів медицини, нетрадиційних або релігійних методів.

Покарання за такі дії становитиме три, а в тяжких випадках — шість років ув’язнення. Цей закон має поширюватися і на дітей, і на дорослих. Його мета — захистити права ЛГБТ.

Спільноти батьків та релігійні групи висловили занепокоєння, що новий закон обмежить свободу висловлювати думки чи релігійні погляди, але парламентарі кажуть: у тексті чітко є межа, за що буде покарання, а за що — не передбачається. Робота над законом спрямована, зокрема, на окремі християнські та мусульманські громади.

Ініціатори законопроєкту кажуть, що не варто турбуватися, що батьків покарають за зайве слово до дітей. Зокрема, Турід Крістенсен із правої партії коментує: “Якщо ви починаєте думати, чи не перетинаєте ви межу, то, мабуть, ви в небезпечній точці від цього. Я думаю, що і батьки, і релігійні громади помічатимуть різницю між тим, коли вони намагаються змінити когось, і тим, коли вони просто ведуть бесіду”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією