У Бухаресті відбувся найбільший в історії Румунії ЛГБТ-прайд

Десятки тисяч людей – багато з яких розмахували веселковими прапорами і скандували гасла, що закликають до солідарності і толерантності – взяли участь у найбільшому в історії прайді в Румунії.

У Бухарест-прайді 2024, відомому раніше як Гей-фест, 30 червня взяли участь майже 27 000 людей, які відсвяткували різноманітність, видимість і гідність ЛГБТ-спільноти.

Темою цьогорічного, 19-го за рахунком, прайду було “Ми готові”.

Правозахисна ЛГБТ-група ACCEPT назвала цьогорічний захід найбільшим за кількістю учасників. Заходи також відбулися в містах Клуж, Лаші, Орадя та Тімішоара.

Хоча захід пройшов мирно, кілька протестувальників були силоміць усунуті з маршруту, в той час як раніше відбулася контрдемонстрація під назвою “Марш нормальності”.

Будучи членом ЄС з 2007 року, Румунія залишається однією з найбільш обмежувальних країн щодо ЛГБТ-відносин в Європейському Союзі.

Румунія не тільки забороняє одностатеві шлюби та одностатеві цивільні партнерства, але й не визнає одностатеві партнерства, зареєстровані в інших країнах.

Впливова Православна Церква, до якої, згідно з даними перепису населення, належить понад 85% румунів, неодноразово виступала проти цивільних партнерств.

Конституція Румунії визначає сім’ю як вільно укладений за взаємною згодою шлюб між подружжям, без зазначення статі.

У квітні 2022 року Сенат країни ухвалив кілька законопроектів, що забороняють “гей-пропаганду” в школах і обговорення гомосексуальності та гендерної ідентичності в публічних місцях. Через кілька місяців понад 15 000 людей вийшли на вулиці столиці країни, закликаючи до рівних прав для ЛГБТ.

Румунія відкинула рішення Європейського суду з прав людини від 2023 року, в якому йшлося про те, що країна порушує права одностатевих пар, відмовляючись юридично визнавати їхні союзи.

Опитування, проведене на замовлення ACCEPT у 2021 році, показало, що лише 43% румунів виступають за юридичне визнання цивільного шлюбу для одностатевих пар.

Однак 68 відсотків опитаних ACCEPT вважають, що всі сім’ї, в тому числі одностатеві, повинні мати правовий захист.

У марші взяли участь співробітники майже 25 посольств, у тому числі США, Канади та Великобританії, а також представники Європейської комісії в Румунії.

Прем’єр-міністр Марчел Чолаку заявив у листопаді 2023 року, що Румунія “не готова” надати більше прав одностатевим парам, незважаючи на рішення Європейського суду проти країни. Чолаку додав, що це не перший і не останній випадок, коли Румунія не виконує рішення ЄСПЛ.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар