Трансгендерна спільнота Німеччини стикається зі сплеском ультраправої дезінформації

Трансгендерна спільнота в Німеччині стикається з ескалацією дезінформації, яка в першу чергу підживлюється ультраправими групами на тлі спроб ухвалити закон про самовизначення в країні.

Ця законодавча пропозиція, покликана полегшити юридичну процедуру зміни гендерного маркеру в офіційних документах, спочатку була сприйнята як прогресивний крок з боку коаліції соціал-демократів (СДПН), зелених і неоліберальних вільних демократів (ВДП), що складають більшість у парламенті Німеччини. Однак, як повідомляє Deutsche Welle, зараз це питання стало точкою спалаху для інтенсивних політичних дебатів.

Особливо активно експлуатує це питання ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” (АдН), використовуючи його для розпалювання політичної риторики, що розколює суспільство, подібно до того, як це робить американська Республіканська партія.

“При нинішньому уряді немає грошей на пенсіонерів, школи та залізницю, але тепер вони хочуть запровадити загальнонаціональні консультаційні центри з питань гендерної ідентичності для всіх, хто не знає, хто вони – чоловік чи жінка”, – заявила в листопаді минулого року в німецькому Бундестазі заступниця лідера AfD Беатрікс фон Шторх. Вона запитала, з якою метою можна “фальсифікувати” документи, якщо людина “може вибрати” бути жінкою, носячи “нафарбовані нігті і міні-спідниці”.


Німецьке видання Welt відзначило лідерство міністра юстиції Марко Бушмана, члена СвДП, у цій законодавчій зміні. В інтерв’ю Welt Бушманн розповів про мету закону – спростити процес зміни гендерного маркеру. Крім того, в інтерв’ю телеканалу ZDF Бушманн розкритикував нинішню юридичну процедуру, сказавши: “Уявіть собі, що ви просто хочете жити своїм життям і нікому не бажаєте нічого поганого, а потім вас починають розпитувати про ваші сексуальні фантазії, про те, яку білизну ви носите і тому подібні речі. Ті, кого це торкнулося, вважають, що це дуже принизливо”.

Південний центр правової допомоги бідним задокументував подібні стратегії правих груп у США, спрямовані на підрив прав трансґендерів. За даними SPLC, ці групи ізолюють захисників прав трансґендерів від традиційних союзників, використовуючи тактику, яка представляє права трансґендерів як такі, що суперечать інтересам інших марґіналізованих груп.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією