Святкування Blak Pride на півночі штату Західна Австралія стало «історичним» фестивалем для корінної ЛГБТІКА+ спільноти

Старійшини «перших націй» на півночі Західної Австралії очолили прайд-парад корінних народів у Брумі в рамках тижневого фестивалю – першого в своєму роді для штату.

Фестиваль Kimberley Blak Pride має на меті привернути увагу до корінної ЛГБТІКА+ спільноти, до якої входять Sistagirls та Brothaboys.

Засновник фестивалю і представник народності явуру Тоні Лі розповів, що ідея народилася під час святкування Всесвітнього прайду в Сіднеї і його бажання створити громадський захід.

«Ми хотіли, щоб це був саме громадський фестиваль, який святкує різноманітність нашої культури, демонструє нашу темношкіру веселкову громаду та їхні таланти», – сказав він.

«Це офіційний парад фестивалю, і ніколи раніше в Кімберлі не було такого параду гордості, тому це дуже важливо – це історична подія».

У п’ятницю в рамках фестивалю відбудеться симпозіум «Відкрито і гордо», на якому обговорюватиметься перша стратегія уряду штату щодо інклюзії ЛГБТІКА+, а також проекти та панелі під керівництвом «Перших націй».

Пан Лі сказав, що захід фінансується за рахунок спонсорської допомоги і включає в себе як безкоштовні, так і платні заходи, які, як він сподівається, будуть продовжувати зростати разом з наступним поколінням.

«Ми робимо видимими наших чорношкірих квір-письменників і творців, модельєрів, наших діджеїв, дрег квін… дуже різноманітних», – сказав він.

Пан Лі сказав, що створення видимості для корінної ЛГБТІКА+ спільноти у такому віддаленому регіоні, як Кімберлі, має велике значення.

«У нас є щось особливе, що ми можемо додати до решти спільноти, – сказав він.

«Наприклад, мати можливість йти вулицею Брума, я та інший хлопець, тримаючись за руки, і це не буде сприйматися як щось недоречне… це, насправді, нормально».

Фестиваль демонструє творчість корінних народів

Трент Озіс, також відомий як дрег квін Мізз Іда-Хо Мо, сказав, що дуже радий виступати на фестивалі.

«Ми святкуємо те, що означає бути темношкірим, що означає бути квір і що означає святкувати – я думаю, що попереду буде чудовий тиждень», – сказав пан Озіс з Дербі.

За його словами, фестиваль надає можливості для корінних творчих людей.

«По всьому світу відбуваються прайди, але не так багато можливостей для корінних виконавців, – сказав пан Озіс.

«Тож замість того, щоб боротися за ці обмежені можливості, як щодо того, щоб прокласти свій власний шлях – ось що означає бути частиною Blak Pride».

Пан Озіс сказав, що фестиваль вітає всіх, включаючи друзів і родину, а також людей, які, можливо, ще не мають сили або сміливості прийняти себе.

«Вони можуть прийти на наш захід як союзники і побачити, що ми інклюзивні, відкриті, люблячі, турботливі», – сказав він.

Подія приваблює людей з усієї Австралії

Ілюстраторка Шармейн Ледден-Льюїс – пансексуальна жінка, бунджалунг з Блакитних гір у Новому Південному Уельсі.

Після того, як вона проілюструвала видання Magabala Books «Charlie’s Swim» про Чарльза Д’Антуана, героя повітряного нальоту на Брум у 1942 році, пані Ледден-Льюїс завжди хотіла відвідати Кімберлі.

Пані Ледден-Льюїс сказала, що це був унікальний досвід представляти пансексуальність і квір-творців на цьогорічному фестивалі в інтимному просторі.

«Здається дуже смішним, що мені довелося їхати через всю континентальну Австралію, щоб бути тут і представляти це, а не робити це на східному узбережжі, але це особлива подія», – сказала вона.

Пані Ледден-Льюїс сказала, що вона залишить у цьому регіоні частинку себе після того, як її огорнуть кольори гордості та країни.

«Я просто впустила одну з моїх маленьких блискіток-сердечок на дорозі і подумала: “Що ж, я залишаю своє серце в Кімберлі”, – сказала вона.

«Тож я обов’язково повернуся – я хочу дослідити більше, ця країна просто неймовірна».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар