Суд зобов’язав єпископа в Молдові виплатити понад 20 тис. леїв двом представникам ЛГБТ-спільноти. Що трапилося

Суд Кишинева зобов’язав єпископа Бельц і Фалешт Маркелла виплатити по 10 тис. леїв двом представникам ЛГБТ-спільноти за провокування дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації. Такий вирок Маркеллу винесли за його гомофобні висловлювання 2022 року напередодні ЛГБТ-маршу, повідомив 24 червня Центр захисту прав ЛГБТ-спільноти Genderdoc-M.

12 червня 2022 року єпископ Маркелл виступив із проповіддю, у якій закликав вірян зібратися 19 червня, щоб перешкодити проведенню маршу ЛГБТ-спільноти.

“Найбезсовісніші грішники, содоміти, хочуть влаштувати свій ганебний парад у нашому місті. В ім’я збереження чистоти наших душ і душ наших дітей, я закликаю вас зібратися на Соборній площі, щоб протистояти цій безсоромності. Цього дня ніхто не повинен залишитися байдужим або не діяти, інакше він стане співучасником святкування цього гріхопадіння”, – заявив священик.

3 листопада того ж року відбулося засідання Ради із забезпечення рівності, на якому Genderdococ-M подав скаргу на Маркела. На засіданні єпископ продовжив свою промову ненависті, і адміністраторка центру Анжеліка Фролов покинула засідання на знак протесту, розповіли в Genderdoc-M.

У результаті два члени ЛГТБ-спільноти подали на Маркелла до суду за підбурювання до дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.

У червні 2024 року суд зобов’язав Маркелла виплатити моральну шкоду і компенсувати судові витрати. Загалом йому доведеться викласти понад 20 500 леїв.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційній палаті Кишинева протягом 30 днів із дня ухвалення.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар