Сім’ї з Луїзіани подали до суду, щоб скасувати заборону на гендерно-підтверджуючу опіку

П’ятеро трансгендерних молодих людей з Луїзіани та їхні сім’ї подали до суду з вимогою скасувати закон штату, що забороняє гендерно-підтверджуючий догляд за трансгендерними неповнолітніми.

У позові “Сое проти Ради медичних експертів штату Луїзіана” стверджується, що закон порушує конституцію штату Луїзіана і права трансгендерних підлітків та їхніх батьків на гідність і рівний захист. Позов було подано в понеділок до Окружного цивільного суду округу Орлеан.

Законодавці Луїзіани прийняли закон 466, подолавши вето губернатора-демократа Джона Бела Едвардса в липні. Цього місяця він набув чинності. Він забороняє блокатори статевого дозрівання, гормональну терапію та операції з метою коррекції статі для неповнолітніх. Медичні працівники, які порушують закон, підлягають дисциплінарному покаранню з боку ліцензійних комісій і можуть бути притягнуті до судової відповідальності.

“Вибірково забороняючи лікування трансгендерної молоді, Закон позбавляє трансгендерних підлітків Луїзіани необхідної з медичної точки зору і часто життєво важливої допомоги, яка довела свою ефективність у лікуванні гендерної дисфорії у трансгендерних підлітків та подоланні депресії, тривоги та інших серйозних розладів здоров’я, які можуть бути наслідком нелікованої гендерної дисфорії”, – йдеться у позові.

“Неповнолітні позивачі, разом з сотнями інших неповнолітніх у Луїзіані, можуть втратити доступ до безпечної, ефективної і добре налагодженої необхідної медичної допомоги, оскільки Луїзіана виділила їх для дискримінаційного ставлення, порушуючи гарантії рівного захисту законів і рівної гідності, передбачені Конституцією Луїзіани”.

Позивачів у справі представляють Lambda Legal, Центр інновацій у сфері медичного права та політики Гарвардської школи права, а також юридична фірма Schonekas, Evans, McGoey and McEachin з Луїзіани.

“Ця заборона на охорону здоров’я лише зашкодить трансгендерній молоді Луїзіани та їхнім сім’ям, – заявив у прес-релізі Омар Гонсалес-Паган, радник і стратег з питань охорони здоров’я юридичної компанії Lambda Legal. “Трансгендерні молоді люди, яких ми представляємо, разом з сотнями інших неповнолітніх в штаті, ризикують втратити необхідну медичну допомогу, яка рятує життя, тільки тому, що Луїзіана виділила їх для дискримінаційного лікування. Луїзіана заборонила цю медичну допомогу лише для неповнолітніх трансгендерів, незважаючи на те, що вона є науково обґрунтованою, безпечною та ефективною, а також підтримується всіма основними медичними організаціями. Відмова в медичній допомозі молодим людям тільки тому, що вони трансгендери, є незаконною і негуманною – особливо, коли таке ж лікування залишається доступним для всіх інших неповнолітніх. Заборона на надання медичної допомоги являє собою широке втручання держави у відносини між батьками, їхніми дітьми та медичними працівниками”.

“Трансгендерна молодь заслуговує на доступ до охорони здоров’я нарівні з усіма іншими, – додала Сюзанна Девіс, старша клінічна науковай співробітниця Центру медичного права та політичних інновацій Гарвардської школи права та один з юристів, що представляють позивачів. “Ця нова шкідлива політика атакує молодь Луїзіани, яка страждає на гендерну дисфорію і чиї лікарі визначили, що вони потребують доступу до гендерно-підтверджуючої допомоги. Заборона на медичне обслуговування забороняє єдине безпечне та ефективне лікування, доступне для трансгендерних молодих людей, що ставить їхнє здоров’я та благополуччя під великий ризик. Вибірково забороняючи таке лікування для транс-молоді, цей закон позбавляє підлітків Луїзіани рівного доступу до необхідної з медичної точки зору, а часто і життєво важливої допомоги, яка ефективно лікує гендерну дисфорію та інші серйозні захворювання, такі як депресія, тривога і навіть суїцидальні думки, які можуть виникнути, якщо гендерну дисфорію не лікувати”.

“Заборона на медичне обслуговування дуже засмучує, – сказав Макс Мо, позивач у справі. “У дитинстві я дуже соромився свого тіла, що призводило до майже постійного стану дискомфорту. Часто мені було неймовірно незручно і тривожно, і навіть важко розмовляти. Однак можливість отримати доступ до гендерно-підтверджуючих гормонів і бути собою стала для мене порятунком. Тепер я почуваюся набагато комфортніше, впевненіше і відчуваю менше страждань. Ця медична допомога дозволила мені бути щасливим, здоровим і справжнім собою – хлопчиком, яким я себе знаю. Я боюся того, до чого призведе заборона на медичну допомогу, і хвилююся, що моє психічне здоров’я може погіршитися”. Вік молодих людей у костюмах, які працюють під псевдонімами, коливається від 9 до 16 років.

Едвардс залишив посаду через закінчення терміну повноважень. Його наступник, республіканець Джефф Лендрі, який виступає проти ЛГБТК+, був приведений до присяги в понеділок. Раніше Лендрі був генеральним прокурором штату. Новий генеральний прокурор, Ліз Муррілл, також приведена до присяги в понеділок, буде відповідати за захист закону.

Двадцять два штати прийняли закони, що забороняють частково або повністю гендерно-підтверджуючий догляд за трансгендерними неповнолітніми. Кілька законів були заблоковані судами на час судових розглядів, а один, в Арканзасі, був скасований судом, але це рішення знаходиться на стадії апеляції. Зовсім недавно губернатор штату Огайо Майк ДеВайн наклав вето на заборону гендерно-підтверджуючої допомоги, але потім видав указ про заборону гендерно-підтверджуючих операцій для неповнолітніх – які майже ніколи не проводяться – і доручив державним установам розробити адміністративні правила, які практично унеможливлять доступ до будь-якої гендерно-підтверджуючої допомоги як для транс-молоді, так і для дорослих.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією