Що відбувається в Греції з її спробою легалізувати одностатеві шлюби?

Що відбувається в Греції з її спробою легалізувати одностатеві шлюби?

Гей-пари в Греції покладають великі надії на легалізацію одностатевих шлюбів цього року після того, як прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс пообіцяв розробити нове законодавство.

Але обіцянка Міцотакіса, дана минулого року, викликала негативну реакцію і суперечки про те, чи буде Греція повністю дозволити одностатеві шлюби.

З 2015 року Греція визнає договори про співжиття для одностатевих пар, які надають деякі права та переваги шлюбу. Нове законодавство Міцотакіса надасть гомосексуальним парам повні батьківські права, але все ще забороняє їм звертатися за медичною репродукцією через сурогатну матір, тобто вони можуть усиновити дитину або домовитися про сурогатне материнство лише за межами країни.

Православна Церква поспішила висловити свою незгоду з цією ідеєю, а її керівний Священний Синод у грудні написав думку проти закону, що складається з 1 500 слів.

Церква стверджує, що до дітей ставляться як до “аксесуарів” і “домашніх тварин-компаньйонів” для гомосексуальних пар. Однак, схоже, що закон все ж таки буде прийнятий.

Більшість греків виступають за легалізацію одностатевих шлюбів

27 грудня 2023 року, відповідаючи на хибні уявлення щодо законопроекту, речник уряду Павлос Маринакіс заявив, що закон буде внесений на розгляд парламенту під час поточної каденції, яка закінчується у 2027 році.

А в заяві від 10 січня Міцотакіс оголосив, що уряд має намір впровадити більше законодавства про права ЛГБТК+ після низки реформ, проведених протягом останнього десятиліття.

Я вірю, що ми зможемо забезпечити схвалення законопроекту, – сказав прем’єр-міністр Греції. “Деякі люди отримають значну вигоду, в тому сенсі, що ми вирішимо для них реальну проблему.

Деякі люди можуть бути не згодні [з одностатевими шлюбами], але вони нічого не втратять“, – додав він, маючи на увазі свій план не примушувати членів парламенту підтримувати законопроект, а шукати міжпартійної підтримки для його схвалення.

У п’ятницю (19 січня) Міцотакіс підтвердив, що парламент Греції проголосує в лютому за легалізацію одностатевих шлюбів та усиновлення.

Про це він сказав в інтерв’ю Bloomberg TV в Давосі, Швейцарія:

“Я дуже оптимістично налаштований, що це стане грецьким законом протягом перших двох тижнів лютого”.

Опитування громадської думки, опубліковане цього місяця, показало, що майже 55% греків підтримують законодавство про одностатеві шлюби, а 53% вважають, що гей-пари повинні мати право на усиновлення.

Однак більшість респондентів все ще виступають проти ідеї одностатевого сурогатного материнства: 65,6% опитаних проти цієї ідеї і лише 29,6% – за.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією