Римо-католицький єпископ-помічник єпархії Ессен вибачився перед німецькими геями

Людґер Шеперс, римо-католицький єпископ-помічник єпархії Ессен, вибачився перед німецькими геями в офіційному блозі Конференції німецьких [католицьких] єпископів у соціальній мережі Х. Йому соромно за те, що коли у 1975 році з Кримінального кодексу ФРН виключали статтю 175, яка передбачала відповідальність за сексуальні стосунки між чоловіками, католицька церква опиралася цьому до останнього.

Про це у соцмережах сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Єпископ Людґер Шеперс підкреслив, що церква ставилася до гомосексуалів неправильно: «Бог створив людей з різноманітністю, яка також включає сексуальну орієнтацію. Позбавляти людей гідності через їхню стать чи сексуальні уподобання означає суперечити великому Божому «Так» цьому творінню». Він закликав посмертно реабілітувати засуджених геїв і, зокрема, попросити у них пробачення: «Церква однозначно відповідає за криміналізацію гомосексуальності».

За його словами, для католицької церкви лозунг «Ніколи знову!» має ширше значення — зокрема, «Ніколи знову дискримінації ЛГБТІ людей у Католицькій Церкві!». Попри певний прогрес, католицькій церкві Німеччини ще багато чого треба зробити: «На жаль, вище керівництво церкви ще не змінило своєї фундаментальної позиції щодо гомосексуальності та інших гендерних ідентичностей, але принаймні двадцять єпархій тепер вже мають спеціальних пасторів для квір-спільноти, які віддані інтересам ЛГБТІ людей. Ми хочемо й далі йти шляхом, дружнім до квірів».

За рішенням Конференції німецьких єпископів, з лютого 2023 року Людґер Шеперс став єпископом, відповідальним за квір-душпастирство у католицькій церкві Німеччини.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар