Прем’єр-міністр Ірландії, відкритий гей, Лео Варадкар пішов у відставку

Прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар оголосив, що йде у відставку з посади лідера партії “Фіне Гаель”.

Варадкар, який є наймолодшим і першим відкритим геєм-лідером країни, оголосив про своє рішення на прес-конференції в Дубліні в середу (20 березня), на якій він сказав, що керівництво країною було “найбільш повноцінним часом у моєму житті”.

Він назвав “особисті та політичні” причини свого відходу з посади і в емоційній заяві сказав, що “частина лідерства полягає в тому, щоб знати, коли прийшов час передати естафету комусь іншому”.

“Цей час настав”, – сказав 45-річний тішек (taoiseach – прем’єр-міністр або глава уряду Ірланлії, ред.) на сходах урядової будівлі в Дубліні, – “Тому я йду у відставку з посади президента і лідера “Фіне Гаель” з сьогоднішнього дня і піду у відставку з посади тішека, як тільки мій наступник зможе зайняти цю посаду”.

Під час прес-конференції він сказав, що “пишається” тим, що країна є “більш рівним і більш сучасним місцем, коли йдеться про права дітей, ЛГБТ-спільноти, рівність жінок та їхню тілесну автономію”.

Варадкар сказав, що він вірить в те, що уряд, який в даний час є коаліцією з Фіаною Фейл і Партією зелених, може бути переобраний, і що Фіне Гаель отримає місця в наступному парламенті.

“Після ретельних роздумів і деяких душевних пошуків, я вважаю, що новий taoiseach і новий лідер зможуть краще, ніж я, досягти цього – оновити і зміцнити команду, зосередити наше послання на політиці, стимулювати реалізацію.

“І після семи років на посаді, я більше не відчуваю, що я найкраща людина для цієї роботи”, – сказав він журналістам.

Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак подякував Варадкару в X/Twitter за його “віддану службу протягом багатьох років”.

Ми тісно співпрацювали над низкою питань, включаючи нещодавнє відновлення інституцій у Північній Ірландії.

Мої найкращі побажання йому в майбутньому, і я з нетерпінням чекаю роботи з його наступником“, – сказав лідер торі.

Лідер Шотландії Хумза Юсаф також висловив свої почуття в соціальних мережах, заявивши, що бажає ірландському прем’єр-міністру “всього найкращого в майбутньому”.

Я вдячний прем’єр-міністрові @LeoVaradkar за його прагнення зміцнити узи дружби між Ірландією та Шотландією. Я також вдячний за його сильне глобальне лідерство у заклику до негайного припинення вогню в Газі“, – написав Юсаф.

У своїй заяві лідер Партії зелених Імон Райан описав Варадкара як “енергійного і відданого лідера”, який “завжди підтримував своїх колег по уряду”.

Варадкар був лідером Ірландії двічі, вперше з 2017 по 2020 рік і вдруге з 2022 року.

Партнер Лео Варадкар

Прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар (праворуч) на параді до Дня Святого Патріка у Нью-Йорку 17 березня 2018 року з партнером Меттом (ліворуч). (Фото Тео Варго/Getty Images)

Пан Варадкар зі своїм партнером доктором Метью Барретом, кардіологом-консультантом, з 2015 року.

У 2021 році пара була змушена виїхати зі свого будинку після того, як отримала гомофобні погрози смерті від ультраправих. Як повідомляється, ірландська поліція порадила їм покинути свій будинок у Каслнок, Дублін, оскільки погрози посилювалися, і переїхати в більш безпечне місце.

У 2018 році Лео Варадкар і його партнер взяли участь у параді на честь Дня Святого Патріка в Нью-Йорку, де раніше були заборонені ЛГБТК+ групи.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією