Посвідчення особи в Арканзасі більше не матимуть гендерно-нейтральної опції

Влада Арканзасу більше не дозволить жителям штату використовувати “Х” замість “чоловік” або “жінка” у водійських правах або посвідченнях особи, оголосили у вівторок чиновники, згідно з новими правилами, які також ускладнять для трансгендерних людей зміну гендерного маркеру, вказаного у їхніх правах та посвідченнях особи.

Зміни, оголошені Міністерством фінансів і адміністрації, скасовують практику, яка існувала з 2010 року, і прибирають опцію “Х”, яку використовували небінарні та інтерсекс жителі країни. Агентство звернулося до законодавчої групи з проханням затвердити надзвичайне правило, що описує новий процес.

Губернатор-республіканець Сара Хакабі Сандерс, яка минулого року підписала указ про заборону гендерно-нейтральних термінів у державних документах, назвала цей крок “здоровим глуздом”.

“Поки я на посаді губернатора, уряд штату Арканзас не буде підтримувати нісенітниці”, – заявила Сандерс у прес-релізі.

Цей крок став останнім серед республіканських штатів, що, за словами критиків, по суті, стирає існування трансгендерних і небінарних людей і створює невизначеність для інтерсекс людей – тих, хто народився з фізичними ознаками, які не відповідають типовим визначенням чоловічої або жіночої статі.

“Ця запропонована політика спрямована на те, щоб стерти з лиця землі існування небінарних та інтерсекс арканзасців, відмовляючи їм у документах, що посвідчують особу, які відображають їхню справжню сутність, примушуючи їх до категорій, які не відображають їхню ідентичність”, – йдеться в заяві Американського союзу громадянських свобод Арканзасу.

Щонайменше 22 штати і округ Колумбія дозволяють “Х” як опцію на ліцензіях та посвідченнях особи. Всі раніше видані в Арканзасі ліцензії та посвідчення особи з позначкою “X” залишаться дійсними до закінчення їхнього терміну дії, заявили в департаменті. В Арканзасі налічується понад 2,6 мільйона діючих водійських посвідчень, 342 з яких мають позначку “X”. У штаті видано близько 503 000 посвідчень особи, 174 з яких мають позначку “X”.

Зміни також ускладнять для трансгендерних людей зміну гендерного маркеру, вказаного в їхніх правах та посвідченнях особи, оскільки вимагатимуть подання зміненого свідоцтва про народження. Наразі для зміни статі у свідоцтві про народження в штаті потрібне рішення суду.

Згідно з новими правилами, стать, зазначена у водійських правах або посвідченні особи в Арканзасі, повинна відповідати статі, зазначеній у свідоцтві про народження, паспорті або документі внутрішньої безпеки. Паспорти допускають позначку “Х” як варіант поряд з “чоловік” та “жінка”. Якщо в паспорті особи стоїть позначка “Х” як гендерний маркер, заявник повинен вибрати “чоловік” або “жінка”, заявив речник Міністерства фінансів і адміністрації Скотт Хардін.

Секретар DFA Джим Хадсон заявив у своїй заяві, що попередня практика не була підтримана законодавством штату і не пройшла через процес громадського обговорення та законодавчого перегляду, як того вимагає закон.

Ця політика була прийнята після того, як в останні роки в Арканзасі було прийнято кілька заходів, спрямованих на захист прав трансгендерних людей, включаючи заборону на гендерно-підтверджуючий догляд за неповнолітніми, яка була скасована федеральним суддею як неконституційна. Наступного місяця 8-й окружний апеляційний суд США заслухає усні аргументи за апеляцією штату на це рішення.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією