Організатори ЛГБТ-тижня вимагають від влади Грузії гарантій безпеки

Організація Tbilisi Pride зажадала від влади Грузії публічно дати гарантії захисту заходів ЛГБТ-тижня, який розпочинається в середу, 28 червня, повідомляє агентство «Новини-Грузія».

Tbilisi Pride заявляє, що ухвалила рішення всі заходи провести у закритому форматі, але на адресу організаторів та учасників продовжують надходити погрози про розправу.

«Цього року ми прийняли рішення, щоб уникнути резонансу та поляризації суспільства, не проводити Марш гідності і всі заходи відбуваються на приватній території. Проте проросійська партія «Альт-Інфо» відкрито заявила, що атакує Тиждень», – заявляють представники Tbilisi Pride.

Водночас, в організації стурбовані останніми заявами представників влади, вважаючи, що вони підбурюють до насильства. Йдеться про заяви прем’єр-міністра Іраклія Гарібашвілі та голови «Грузинської мрії» Іраклія Кобахідзе. Tbilisi Pride зазначає, що прем’єр спробував пов’язати роботу організації з діяльністю опозиції, а Кобахідзе заявив, що не бачить нічого протизаконного у діях “Альт-Інфо”.

«Подібні твердження створюють синдром безкарності та ґрунт для загроз», – кажуть у Tbilisi Pride.

Організація продовжує вимагати покарання для всіх організаторів та учасників погромів та заворушень у Тбілісі 5 липня минулого року, зазначаючи, що вони продовжують відкрито загрожувати насильством.

Минулого року Тиждень гордості пройшов у Тбілісі з безліччю інцидентів. 5 липня дії радикальних угруповань – противників Маршу гідності переросли у переслідування журналістів. Сам марш було скасовано, але постраждали понад 50 представників ЗМІ, було розгромлено офіси кількох ЛГБТ-організацій. Місцеві та міжнародні неурядові організації тоді звинуватили владу та поліцію Грузії в «усвідомленій бездіяльності».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією