Нове квір-майбутнє чекає на колишню поліцейську дільницю в Сіднеї

Неприбуткова організація Qtopia подала заявку на постійне перетворення колишньої поліцейської дільниці на Сіднейський центр квір-історії та культури.

Разом з організацією Create NSW – провідною організацією уряду Нового Південного Уельсу, що займається питаннями мистецтва та культури – Qtopia подала плани щодо постійного присвячення будівлі на вулиці Форбс-Стріт, 301, як місця святкування квір-культури.

Ця будівля має особливе значення для ЛГБТКІА+ спільноти, оскільки це колишній поліцейський відділок Дарлінгхерста, де були затримані перші протестувальники Марді Гра 1978 року.

Вона була виведена з експлуатації у 1980-х роках, після чого використовувалась як офіс для медичних служб, що реагували на кризу ВІЛ/СНІДу.

«Використання цієї будівлі для створення Центру квір-історії та культури є унікальною та важливою можливістю відновити історію та майбутнє цієї будівлі для важливих суспільних цілей», – йдеться у проектній заявці.

Пропозиція вартістю 330 000 доларів, подана до міської ради Сіднея, передбачає використання будівлі для того, що, за словами Qtopia, стане першим об’єктом в Новому Південному Уельсі, який представлятиме історію, культуру та розповіді ЛГБТКІА+ спільноти.

Згідно з планом, у будівлі буде проведено внутрішню реконфігурацію, передбачено використання для роздрібної торгівлі та незначні внутрішні оновлення.

З грудня 2023 року перший поверх будівлі тимчасово використовується Qtopia як музей, який було відкрито під час Сіднейського прайду Марді Гра 2024 року.

Марді Гра 1978 року розпочався як мирний марш і переріс у жорстокі сутички з поліцією. Зображення: The Pride History Group

Тепер Create NSW і Qtopia хочуть забезпечити постійне використання цієї ділянки для культурної пам’ятки, а також додати до неї допоміжні розважальні та офісні приміщення, які будуть розміщені в будівлі.

Ділянка знаходиться в межах культурного і творчого району Оксфорд-стріт, визначеного як ключовий культурний центр, що зазнав значного розвитку в останні роки, в тому числі завдяки будівництву нової штаб-квартири для компанії Sony.

Перетворення місця з неоднозначною історією на важливе місце збору для вивчення та святкування квір-культури «сприятиме активізації, розташованого за межами Оксфорд-стріт, для нового та унікального використання, залучаючи різноманітну аудиторію та допомагаючи стимулювати місцеву економіку під час фестивалю», – йдеться у заявці.

У заявці зазначено, що існує великий потенціал для створення місця, спираючись на багату історію творчого та культурного використання району, а також близькість до місць роботи та навчальних закладів, включаючи Національну школу мистецтв та кампус мистецтва та дизайну Університету Нового Південного Уельсу.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар