На Lithuanian Pride 2024 у Вільнусі чекає великий сюрприз: це буде вперше в історії

Як заявив голова Ліги геїв Литви (ЛГЛ) Володимир Симонко, він сподівається, що в марші ЛГБТ+ спільноти Lithuanian Pride 2024, який пройде у Вільнюсі через кілька тижнів, візьмуть участь і німецькі солдати, дислоковані в Литві. За словами організаторів заходу, це буде найбільший фестиваль ЛГБТ+ спільноти в історії Литви.

“Зараз ми ведемо переговори з офіцерами Бундесверу в Литві з приводу їхньої участі в марші. Якщо це станеться, то це буде вперше, коли в марші візьмуть участь і солдати НАТО”, – сказав В. Сімонко агентству Elta.

Німецький уряд також робить свій внесок у цей захід, тим самим показуючи, що права людини ЛГБТ+ в Європі та Литві є важливою частиною безпеки країни“, – підкреслив лідер ЛГЛ.

За словами В. Сімонко, мета фестивалю спільноти ЛГБТ+, який триватиме кілька днів, – нагадати литовським політикам про вимоги спільноти.

Це день, коли ми можемо згуртуватися і об’єднатися в ім’я загальної любові, показати різноманіття ідентичностей і нагадати політикам про наші вимоги, оскільки треба визнати й шкодувати, що за чотири роки нинішній Сейм не зміг ухвалити жодного закону, сприятливого для ЛГБТ+ спільноти“, – заявив глава ЛГЛ.

Не дивлячись на те, що частина суспільства вважає, що святкувати нема чого, я вважаю, що потрібно святкувати кохання, просувати його та розцінювати це свято як форму протесту, незважаючи на всі ці погані емоції та розчарування в наших політиках“, – сказав В. Сімонко.

За словами глави ЛГЛ, бюджет заходу цього року – понад 100 тис. євро.

Родзинкою програми стане концерт у парку Вінгіс, і не побоюся сказати, що це буде найбільший концертний майданчик у країнах Балтії за весь період“, – сказав В. Сімонко, зазначивши, що на заході ЛГБТ+ спільноти також очікують на участь драг-квін із Канади, Нідерландів, Франції, Бельгії, Швейцарії, Великої Британії.

Думаю, це буде шоу, якого Литва ще ніколи не бачила“, – сказав В. Симонко.

За повідомленням організаторів заходу, 14 тис. євро на фестиваль уже виділено за програмою Організації фестивалів культури і мистецтва в рамках Конкурсу проектів з підтримки культури Вільнюського міського самоврядування.

Повідомляється, що фестиваль розпочнеться 7 червня з міжнародних конференцій, а 8 червня, в суботу, в центрі столиці пройде марш і концерт у парку Вінгіс, на який видано дозвіл на участь до 5 тис. осіб, повідомляє Вільнюська мерія.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар