Мене залякують за викриття гей-мафії в Шотландській Католицькій Церкві, стверджує священик

Отця Метью Деспарда не пустили на роботу, бо він відмовляється вибачитися за підбурювальні звинувачення

Священик, який заявив, що Шотландською Католицькою Церквою керує “потужна гей-мафія”, стверджує, що над ним знущаються, бо не дозволяють повернутися до роботи, поки він не вибачиться.

Отець Метью Десперд, який виступив з такими провокаційними звинуваченнями у самвидавній книзі в 2013 році, отримав дозвіл Ватикану на можливе повернення до виконання обов’язків у 2016 році. Однак, за його словами, йому все ще заборонено виконувати свою роботу, оскільки Церква в Шотландії вимагає вибачень, які він відмовляється принести, стверджуючи, що він “говорив правду”.

Отець Десперд був відсторонений від своєї парафії в Сент-Джон Огілві в Блантайрі, Південний Ланаркшир, через свою книгу “Священство в кризі”. У 2016 році він звернувся до Римської Роти в Італії, внутрішньої католицької судової системи.

Це відкрило шлях до його повернення на роботу, якщо він відкличе книгу, що він і зробив. Однак єпископ Матервелла Джозеф Тоал сказав, що він повинен вибачитися за “біль і образу”, які він заподіяв.

Але отець Десперд наполягав на тому, що його претензії були виправдані одкровеннями про шотландську церкву.

Кардинал Кіт О’Брайен, свого часу найстарший клірик Католицької Церкви в Британії, пішов у відставку в 2013 році на тлі звинувачень у сексуальних зловживаннях проти кількох священиків, що датуються 1980-ми роками.

Кардинал Кіт О’Брайен пішов у відставку в 2013 році на тлі звинувачень у сексуальних домаганнях проти кількох священиків, що датуються 1980-ми роками. CREDIT: Getty Images/Jeff J Mitchell

“Я неодноразово приватно просив єпископа Тоала повернутися до парафії, але мене ігнорували, – сказав отець Десперд в інтерв’ю ВВС.

“Це несправедливо, я все ще чекаю тут. У мене не залишилося іншого виходу, окрім як висловитися публічно. Я відчуваю, що церква систематично залякувала мене і змушувала мовчати.

“Єпископ Тоал тепер хоче, щоб я публічно вибачився, але я не бачу причин для вибачень. Я не шкодую про те, що говорив правду.

“Я відчуваю себе виправданим деякими речами, які стали відомими про історичні практики в Католицькій Церкві в Шотландії”.

Церква заперечила його розповідь, заявивши, що попросила “особистих вибачень”. Прес-секретар відмовився уточнити, перед ким саме його попросили вибачитися.

Отець Десперд був виселений зі свого парафіяльного будинку після судового позову в 2014 році. Він живе в квартирі, яку оплачує Церква.

Він залишається офіційно працевлаштованим в Церкві, але його відсторонення означає, що він не може виконувати певні релігійні обов’язки, наприклад, служити Месу.

Він додав: “У моєму випадку я боюся, що Католицька Церква чекає моєї смерті, щоб вийти з глухого кута.

“Це жорстоко і свідчить про знущання, які вони здійснюють роками. Я зробив все можливе, щоб загладити свою провину, але не буду вибачатися”.

“Він був фантастичним для парафії”

Він має певну підтримку в місцевій громаді: група на Фейсбуці, яка його підтримує, налічує понад 350 членів.

“Він був фантастичним для парафії”, – сказала Хелен Дадді, відставна працівниця Національної служби охорони здоров’я, яка бореться за його поновлення на посаді.

“Якби я завтра подавала петицію за його повернення, я б отримала від 500 до 1000 підписів на місцевому рівні із закликом повернути його. Це дуже сумно”.

Прес-секретар єпархії Матервелл сказав: “Отця Депарда попросили особисто вибачитися перед тими, хто ще живий, про кого писав у своїй книзі, і хто залишається ображеним і скривдженим нею.

“На сьогоднішній день ці вибачення не були принесені. Будь-які міркування щодо придатності до публічного служіння залишаються справою єпископа”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією