ЛГБТК-захід у Південній Кореї повертається на вулицю після боротьби за дозвіл

Сеульський фестиваль квір-культури цього року відбудеться на вулицях столиці, повідомили у вівторок організатори щорічної ЛГБТ-зустрічі в Південній Кореї, після того, як міська влада відхилила їхні заявки на проведення заходів у чотирьох місцях.

Ця суперечка контрастує з нещодавніми досягненнями в інших країнах Східної Азії, таких як Тайвань, де одностатеві шлюби є законними, та Японія, де деякі муніципалітети видають свідоцтва про партнерство.

Другий рік поспіль комісія, яка наглядає за проведенням заходів на Сеульській площі в мерії, відхилила заявку на проведення фестивалю, хоча він проводився там щороку з 2015 року, за винятком пандемії COVID-19.

Я думаю, що місто Сеул зосереджується на заходах, які відповідають лише його смаку“, – сказав у телефонному інтерв’ю Янг Сун Ву, головний організатор фестивалю, який збирає десятки тисяч людей.

У своїй заяві міська влада відкинула звинувачення у дискримінації, заявивши, що вона “завжди прислухається до голосів і надає необхідну підтримку для захисту прав ЛГБТК-людей як членів суспільства“.

Замість цього міська влада організовує “бібліотеку під відкритим небом” у цьому просторі з квітня по листопад. Минулого року християнський молодіжний концерт фактично заблокував проведення там ЛГБТ-фестивалю.

Бібліотека під відкритим небом є популярним заходом, і критика, що вона порушує громадянські свободи, є “безпідставною”, додала у своїй заяві міська влада, яка має консервативного мера і консервативну більшість у міській раді.

За словами організаторів, цього року для проведення основного заходу параду в кількох кварталах у центрі міста потрібен був лише дозвіл поліції, а не міської влади.

У Південній Кореї, де консервативні релігійні групи чинять шалений опір спробам прийняти закони проти дискримінації, багато ЛГБТ приховують свою ідентичність на робочому місці, борючись за рівне визнання та прийняття.

Організаторам довелося поборотися, незважаючи на гучну підтримку багатьох іноземних місій, таких як посольство США, яке заявило, що співпрацює з групами для забезпечення успішного проведення цьогорічного заходу в рамках своєї правозахисної діяльності.

Як і в минулі роки, представники посольства приєднаються до заходів Прайду по всьому світу, в тому числі і тут, в Республіці Корея, щоб підвищити обізнаність про проблеми, з якими стикаються ЛГБТКІ+ люди“, – йдеться в заяві посольства, опублікованій в Reuters.

Сеульський історичний музей, в якому організатори хотіли провести лекції, в тому числі лекцію ЛГБТ-спікера, відмовив, заявивши, що захід “може викликати соціальний конфлікт і порушити роботу і відвідування музею“, згідно з листом, наданим активістами і підтвердженим співробітником музею.

Міська влада повинна була заздалегідь узгодити з організаторами проведення заходу на Сеул Плаза, вважає Хізі Янг, сеульський ЛГБТ-активіст і художник.

“Якби в Сеулі дбали про ЛГБТ-людей, вони б зрозуміли важливість цієї події”, – сказав Янг.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар