ЛГБТ+ зірки тенісу можуть бути в «безпеці» в Саудівській Аравії, але справа не тільки в них

ЛГБТ+ тенісисток запевнили, що вони будуть у «безпеці», коли фінал WTA вперше відбудеться в Саудівській Аравії наприкінці цього року, але це мало що означає для неймовірно пригнобленої ЛГБТ+-спільноти, яка вже проживає в цій країні.

У квітні Жіноча тенісна асоціація (WTA) сміливо оголосила, що перенесе свої зіркові престижні фінали в Ер-Ріяд на 2024, 2025 і 2026 роки – рішення, яке викликало суперечки, дебати і розділило багатьох шанувальників тенісу.

Вплив Саудівської Аравії на жіночий теніс також тільки зростає: у травні було підтверджено, що WTA уклала «багаторічне партнерство» з Фондом державних інвестицій (PIF), в рамках якого саудівці спонсоруватимуть світові рейтинги.

Слід зазначити, що теніс – не перший вид спорту, який піддається впливу Саудівської Аравії, і не останній. Достатньо лише поглянути на вплив країни на бокс, гольф, «Формулу-1», снукер та футбол. Вони прагнуть покращити свій глобальний імідж.

Але жіночий теніс там має величезний вплив. WTA має горду історію відкритих гравчинь, представниць ЛГБТ, від Біллі Джин Кінг до Мартіни Навратілової. Надзвичайно прогресивна спортивна організація переносить свій фінал до країни, де гомосексуальність є незаконною.

Звичайно, існують ширші проблеми, які виходять за межі ЛГБТ+ спільноти. У Саудівській Аравії погано ставляться до жінок, і країна має жахливу ситуацію з правами людини. Але оскільки це Місяць гордості, питання ЛГБТ+ перебувають під пильною увагою уряду.

Що таке Фінал WTA?

Фінал WTA – це найприбутковіший фінал жіночого тенісного сезону. Вісім найкращих гравчинь одиночного розряду та парні команди змагаються між собою за величезні призові та рейтингові очки.

Федерація тенісу Саудівської Аравії та міністерство спорту країни виділили 12 мільйонів фунтів стерлінгів на проведення Фіналу WTA у 2024 році – це приблизно на 5 мільйонів фунтів більше, ніж у 2023 році, коли він проходив у Канкуні, Мексика – з подальшим збільшенням до 2026 року.

Фінал WTA 2024 року розпочнеться 2 листопада, а завершиться 9 листопада.

Якими є права ЛГБТ+ в Саудівській Аравії?

Лесбійки, геї, бісексуали і трансгендери (ЛГБТ+) в Саудівській Аравії страждають від дискримінації та репресій у величезних масштабах. Права ЛГБТ+ не захищені, а гомосексуальна активність в країні досі залишається поза законом.

Закон дозволяє покарання за гомосексуальні дії – включаючи смертну кару, тюремне ув’язнення на невизначений термін, штрафи і побиття батогом. Надходять повідомлення про побиття і катування ув’язнених ЛГБТ+ людей в країні.

У травні 2023 року Управління туризму Саудівської Аравії оновило свою сторінку поширених запитань і відповідей на них, заявивши, що ЛГБТ+ іноземці можуть відвідувати країну, і що виконання законів проти гомосексуальності не є «універсальним». Це сталося після низки інших соціальних змін.

Федерація тенісу Саудівської Аравії відмовляється від коментарів

Metro.co.uk зв’язався з Федерацією тенісу Саудівської Аравії в травні, але вони не захотіли давати інтерв’ю.

Чи будуть ЛГБТ+ гравчині в безпеці в Ер-Ріяді?

Дар’я Касаткіна та Демі Шурс – дві відкриті лесбійки тенісистки, які можуть виступити на фіналі WTA 2024 року в Ер-Ріяді, в одиночному та парному розрядах відповідно.

Касаткіна наразі є 13-ю ракеткою світу в одиночному розряді, а Шурс – 13-ю ракеткою світу в парному розряді, причому обом тенісисткам потрібно потрапити до вісімки найсильніших, щоб пройти кваліфікацію.

«У нас є запевнення, що на фіналі всіх чекає гостинний прийом, і я не очікую нічого, окрім позитивних вражень», – сказав виконавчий директор WTA Стів Саймон.

“У нас є запевнення, що в країні всіх запрошують приїхати, конкурувати, працювати і робити те, що потрібно. Вони не судять нікого, хто приїжджає.

Ми перевірили попередні події, які відбувалися в регіоні, наприклад, інших спортсменів, які там були, і вони мали лише позитивний досвід.

А як щодо офіційних осіб, волонтерів та ЛГБТ-вболівальників?

Джеймс Свонсон, голова організації Pride in Tennis, закликав WTA забезпечити безпеку не лише для гравців, але й для всіх інших сфер спорту.

“Ми знаємо про заяви WTA щодо безпеки гравців, – сказав він в інтерв’ю Metro.co.uk. “Але ми повинні враховувати безпеку волонтерів, офіційних осіб, людей, які працюють на турнірі, та вболівальників. Ми повинні гарантувати, що безпека є цілісним рушієм на всіх етапах гри”.

Як Саудівська Аравія карає за гомосексуальність?

Human Dignity Trust, благодійна організація, яка спеціалізується на стратегічних судових процесах, що оскаржують криміналізацію гомосексуальності, надала низку нещодавніх прикладів покарань, з якими зіткнулись ЛГБТ+ люди в Саудівській Аравії.

Серпень 2023 року – Комітет з просування чеснот і запобігання пороку заарештував молодого чоловіка, якого сприймали як гомосексуала, за те, що він «піддав себе непристойним діям у Твіттері».

Жовтень 2022 року – гей-соціальний діяч Сухаїл аль-Джаміль був звільнений з в’язниці після трьох років ув’язнення за звинуваченням у порушенні громадської пристойності за те, що опублікував у Твіттері свою фотографію без сорочки і в плавках.

Червень 2022 р. – Представники Міністерства торгівлі вилучили з магазинів Ер-Ріяда іграшки та дитячий одяг райдужного кольору і заявили, що ці товари «суперечать ісламській вірі та суспільній моралі, а також пропагують гомосексуальні кольори, орієнтовані на молоде покоління».

Квітень 2020 року – єменський блогер, який проживає в Саудівській Аравії, був заарештований за пропаганду рівності для ЛГБТ+ людей. У липні його засудили до десяти місяців ув’язнення і штрафу з подальшою депортацією за законом про «публічну непристойність».

Під час ув’язнення його піддавали одиночному ув’язненню, побиттю і тортурам.

Цю позицію підтримав Джон Холмс, засновник і керівник Sports Media LGBT+, який вважає, що увага має бути зосереджена не на гравцях.”На них (ЛГБТ гравців_чинь) будуть впливати побоювання щодо безпеки, а також занепокоєння за людей з ЛГБТ-спільноти, які живуть у Саудівській Аравії, – додав він. Їхній досвід і контакт з чимось подібним часто не береться до уваги.

Наприклад, коли було зроблено оголошення, гравців запевнили, що якщо вони перебувають в одностатевих стосунках, то можуть ділити номер у готелі в Саудівській Аравії.

Дар’я Касаткіна вже грала у фіналі WTA раніше. Демі Шурс у парному розряді грала минулого року. Такого роду занепокоєння існують для гравчинь – і це було озвучено радою гравців – але як можуть бути одні правила для іноземців, які приїжджають в таку країну, як Саудівська Аравія, і інші правила для тих, хто живе в країні?”.

Як ЛГБТ – спортсменки ставляться до фіналу в Саудівській Аравії?

Британська тенісистка Тара Мур, лесбійка, яка дійшла до другого кола Вімблдону в 2016 році, підкреслює, що перенесення фіналу WTA до Саудівської Аравії має багато позитивних моментів.

“Для мене це не впливає на мене безпосередньо, – сказала вона в інтерв’ю Metro.co.uk.

Я подивилася на це і подумала… Я бачила, що вони прийняли рішення провести турнір у країні, де не найкраще ставляться до відкритих геїв.

Я трохи засумнівався в цьому. Але в той же час, якщо вони гарантують безпеку людей, гарантують, що ти можеш бути собою, і Дар’я Касаткіна буде більш ніж щаслива поїхати і зіграти, якщо вона зможе… якщо безпека буде гарантована.

“Ви можете надати цьому багато негативного забарвлення, але в той же час це може бути і позитивною річчю. Висвітлення ЛГБТ+ спільноти в країні, де про неї майже не говорять, може бути позитивним.

“З цього можна взяти багато позитивного. Важливо принести інший погляд у країну, яка раніше не стикалася з цим типом спільноти.

“Я думаю, знаєте, подорожуючи на Близький Схід раніше, ви розумієте, що це те, про що ви не говорите.

«Ти можеш залишитися зі своїм партнером або з ким би ти не був, ти реєструєшся і просто… Я не знаю, я думаю, що, можливо, будучи геєм так довго, ти просто звикаєш до того, що людям комфортно, а що ні».

Я знаю, що це неправильно. Ти маєш відповідати чужим стандартам.Але це культура. Це їхня культура. Поки WTA може гарантувати безпеку, гравці-геї можуть ділити кімнати, я вважаю, що це крок у правильному напрямку.

“Я не думаю, що це сталося б пару років тому. Насправді я думаю, що в цілому це може бути досить позитивним кроком”.

Поради Тари Мур гравчиням, які тримають себе в тіні

Відволікаючись на секунду від фіналу WTA, Тара Мур надіслала послання з нагоди Місяця гордості всім тенісисткам, які, можливо, думають про камінг-аут.

“Загалом, особливо на жіночій тенісній сцені, всі були дуже відкритими, – сказала вона. “Якщо ви відкриті і чесні з собою, і вам комфортно у власній шкурі, то і людям, як правило, комфортно з вами.

Чим більше ти намагаєшся приховати це і відгородитися… мені завжди було важливо мати людей, з якими можна поговорити. Це було дуже важливо. Багато людей не відчувають, що мають безпечний простір.

“Якщо це так, то люди набагато більш толерантні, ніж ви можете собі уявити. Я думаю, що багато людей просто хочуть, щоб ви були щасливі. Тому завжди краще говорити про це, і твої справжні друзі та кохані підтримають тебе”.

Чи можуть ЛГБТ+ гравчині щось зробити?

Спортсменки в основному безсилі зупинити проведення фіналу WTA в Саудівській Аравії, але ЛГБТ-зірки мають потенційну можливість привернути увагу до проблем ЛГБТ+.

“Рішення про проведення турніру в Саудівській Аравії вийшло з їхніх рук, – сказав голова Pride in Tennis Свонсон.

“Це їхня робота. Бути присутнім на такому престижному турнірі, як цей, – це велика честь, до якої вони йдуть цілий рік.Ми б хотіли, щоб вони скористалися можливістю поспілкуватися з організаторами та WTA, щоб підвищити обізнаність про різноманітні виклики, з якими вони можуть зіткнутися”.

“Ми не можемо говорити від їхнього імені, але у них є платформа, вони мають право голосу. Ми сподіваємося, що WTA захоче прислухатися до їхніх проблем.

“Я ніколи не скажу членам нашої спільноти, що вони повинні використовувати свою платформу, щоб змінити світ. Вони намагаються займатися спортом на світовому рівні, тому вимагати від них цього – занадто багато. Зрештою, це не їхнє рішення [грати там].

Але вони повинні зробити все можливе, щоб висловити те, що їм потрібно… організаторам турніру, а також вищому керівництву WTA або іншим зацікавленим сторонам, які беруть участь у проведенні заходу… щоб переконатися, що всі їхні занепокоєння будуть передані, а люди не будуть говорити від їхнього імені.

“Будь-хто, хто займається спортивною адвокацією, повинен бути дуже обережним, коли просить гравчинь використовувати їхню платформу. Я не хочу ставити когось у простір, де вони не відчувають себе в безпеці. Це залежить від кожної окремої людини, чи хоче вона бути більш помітною або голоснішою. Тут немає правильного рішення”.

Що таке Pride in Tennis?

Голова Джеймс Свонсон, за його власними словами: “Pride in Tennis- це національна мережа для залучення ЛГБТК+ до тенісу у Великобританії. Наше бачення полягає в тому, щоб зробити теніс безпечним та інклюзивним середовищем для ЛГБТК+ людей, щоб вони могли існувати як справжні люди з упевненістю та без упереджень.

“Простір, який ми прагнемо підтримувати, охоплює участь, надаючи підтримку ЛГБТК+ гравцям, тренерам, офіційним особам та вболівальникам. Ми розглядаємо питання освіти разом з LTA, щоб забезпечити належні ресурси для тренерів, офіційних осіб та місць проведення матчів щодо ЛГБТК+ спільноти.

“Ми сприяємо підвищенню видимості спільноти на національному та низовому рівнях. Ми допомагаємо відкрити теніс, руйнуючи бар’єри та долаючи упередження і стереотипи”.

Дар’я відверта, але Демі більш стримана

Британська зірка тенісу Мур каже, що ЛГБТ-тенісистки Касаткіна і Шурс мають дуже різні характери, що може вплинути на те, наскільки комфортно вони почуваються, говорячи про ЛГБТ+ питання в Саудівській Аравії.

“Дар’я завжди була більш відвертою, Демі завжди була більш стриманою, – сказала вона. Це залежить від особистості людини і від того, що їй комфортно.

Я б ніколи не змушувала когось говорити або казати: «Гей, ти втрачаєш чудову можливість» – це просто те, що тобі комфортно. Як тенісистка, ти виконуєш свою роботу. Тобі платять гроші, і ти працюєш. Я б ніколи не очікувала, що хтось буде висловлюватися, якщо йому некомфортно це робити”.

“Давайте зосередимося на тому, на чому потрібно”

Холмс, керівник відділу ЛГБТ+ у спортивних ЗМІ, вважає, що Касаткіна та Шурс можуть допомогти у просуванні прав ЛГБТ у Саудівській Аравії кількома способами.

«Вони можуть зосередити увагу на ЛГБТ+ людях, які живуть в Саудівській Аравії і в регіоні в цілому, в рамках будь-яких заходів, за які вони виступають, наприклад, говорити про цю проблему, розміщувати інформацію в соціальних мережах або говорити з WTA про те, як вона може виступити в рамках Місяця гордості», – додав він.

“Я впевнений, що WTA захоче це зробити. Вони робили це в попередні роки.Завжди є антидискримінаційні причини, і я думаю, що будь-який спортивний керівний орган захоче поширювати інформацію про це. Особливо в жіночому тенісі, де гравцчині зазнають стільки образ в Інтернеті.

“У будь-якій розмові такого роду, на мою думку, слід говорити про потенційний вплив на квір-людей у Саудівській Аравії, ширшу спільноту, яка не має права голосу, живе в неймовірно репресивних умовах, а їхня кібер-активність відстежується так, як ви не повірите.”Замість того, щоб гей-гравець_чиня сказав_ла: “Це погано для мене, я хвилююся через це” – давайте будемо чесними, вони йдуть на поступки, вони дозволяють вам ділити готельний номер зі своїм партнером. Існують одні правила для гравців і інші для тих, хто там живе.

Давайте розставимо акценти. Саудівська Аравія сказала, що вони вітають усіх, але ви повинні зробити певний рух у напрямку прав людини.

«Якщо ви подивитеся на деталі, то виявиться, що вони рухаються лише назад, коли мова йде про репресії, смертну кару і все таке інше», – сказав він.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар