ЛГБТ-спільнота в Латвії в небезпеці — Mozaīka

Лише за один рік на представників ЛГБТ+ у Латвії було скоєно 9 нападів.

Протягом року у поле зору ЛГБТ+ та об’єднання їхніх друзів Mozaīka потрапили дев’ять випадків насильницьких нападів на представників ЛГБТ-громади, проте жоден із постраждалих не звернувся до поліції, повідомив у п’ятницю на дискусії “Стан прав ЛГБТ+ у Латвії” член правління Mozaīka Каспар Залітіс.

Як заявили представники Mozaīka агентству LETA, лише протягом останніх років було отримано 300 повідомлень про випадки розпалювання ненависті в Інтернеті. Найчастіше поширеною ненавистю були грубість і стереотипізація, а також заклики обмежити права.

Коментарі, які містили ознаки розпалювання ненависті, скажімо, заклики до насильства або навіть в окремих випадках – заклики ліквідувати, убити чи знищити – були подані до Державної поліції, внаслідок чого було ухвалено сім рішень про початок кримінального процесу, а також одне рішення щодо припинення кримінального процесу.

У 73% випадків протягом 24 годин вміст видалявся із соцмереж, у свою чергу в 10% випадків реакції від соцмереж не було.

За словами Залітіса, незважаючи на те, що в порівнянні з попередніми роками зміст повідомлень, що розпалюють ненависть, і їх поширюваність у соцмережах значно не змінилися, спостерігається значне поліпшення в плані реакції Державної поліції — за всіма поданими Mozaīka повідомленнями було розпочато кримінальні процеси, що вказує на загальне покращення практики розслідування розпалювання ненависті.

У той же час член правління Mozaika зазначає, що необхідно продовжувати навчання поліцейських у галузі розпалювання ненависті та галузі соціальної ненависті та нетерпимості, про що йдеться у 150-й статті Кримінального закону, а також розглянути можливість створення спеціалізованого відділу Державної поліції поліції з розслідування розпалювання ненависті та злочинів на ґрунті ненависті.

У звіті “Стан прав ЛГБТ+ у Латвії” робиться висновок, що, незважаючи на стагнацію в галузі прав ЛГБТ+ у Латвії, особливо у зв’язку з неприйняттям 13-м Сеймом закону про громадянський союз, а також у зв’язку зі спробами звузити поняття сім’ї у Сатверсме, загальна ситуація з правами та ставленням суспільства до людей громади значно покращала.

Залітіс зазначив, що за останні 30 років у Латвії відбувся прогрес у сферах законодавства, розвитку організацій та захисту прав людей.

У той же час, за словами представника Mozaīka, продовжуються спроби дистанціювати Латвію від цінностей Євросоюзу та наблизити її до цінностей, що походять від східного сусіда.

Рух Dzīvesbiedri на заході проінформував про новітню статистику – вже 42 одностатеві сім’ї були змушені попросити констатацію факту сім’ї судовим шляхом, 22 з яких вже визнані, 10 пар чекають на рішення, а ще для десяти пар за безкоштовної юридичної підтримки руху вже готуються заявки. Рух Dzīvesbiedri висловлює готовність продовжувати судові розгляди та у разі потреби подавати нові заяви до Суду Сатверсма.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією