Константинопольський патріархат почав наздоганяти інші гілки християнства у прийнятті ЛГБТ людей

Українським церквам не позаздриш: поки католики ще не встигли оговтатися від сенсаційного рішення Ватикану про дозвіл на благословення одностатевих пар, схоже лихо звалилось і на голови православних. Материнська церква українського православ’я — Константинопольський патріархат — прискореними темпами почала наздоганяти інші гілки християнства у прийнятті ЛГБТ людей. Про це на свохй сторінці у Facebook  сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Архієпископ Критський Євгеній (глава напівавтономної Критської православної церкви у складі Константинопольського патріархату), обговорюючи на місцевому телеканалі Κρήτη TV тему запровадження в Греції одностатевих шлюбів, заявив:

«Нас не бентежать гомосексуальні люди. Наші обійми відкриті для цих людей. Вони наші брати і сестри; вони просто люди з іншою сексуальною орієнтацією, от і все. Я не гідний судити жодного з них. Христос сказав нам не судити, щоб нас не судили. Отже, ті, хто говорить щось проти цих людей, яким понад усе потрібна любов, не знайшли й хвилини, щоби подумати про те, як вони стали тими, ким вони є, про своє дитинство чи свої травми… Це стосується не лише гомосексуалів, але й усіх людей, з якими суспільство поводиться жорстоко. […]

Інакшість – не гріх. Ми любимо грішника, але не приймаємо гріха. […] До мене самого приходить багато гомосексуалів і зізнаються, і я розумію їхні почуття і чому вони мають цю особливість, і ми любимо їхню особливість. Ми, духовенство, самі не ангели і не архангели! […]

Ми допомагаємо цим людям, кажучи їм, що вони роблять це через духовну слабкість. Це все. Ми їх не засуджуємо і не караємо. Якщо ми побачимо їх на краю скелі, ми не будемо їх штовхати. Їм потрібна наша любов. Ті, хто намагається за допомогою дилем або фальшивих дилем нас розділити, мушу сказати, не надто допомагають».

Так само, архієпископ Євгеній не став засуджувати намір грецького уряду дозволити всиновлення дітей одностатевими парами:

«Насамперед я хотів би вивчити і послухати думки експертів. Я хочу, щоб мене просвітили люди, які вивчають дитячу психологію. Невже ми будемо травмувати дітей? […] Дамо різностатевим парам можливість усиновлення, погляньмо на найважливішу проблему сучасності: демографічну загрозу. Давайте подивимося на ці проблеми, які я не висуваю як контраргумент, але вони існують».


Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією