Канада нарешті скасовує архаїчну заборону на донорство крові геями

Міністерство охорони здоров’я Канади уповноважило Канадські служби крові зняти обмеження на донорство крові гомосексуальними чоловіками.

Державне відомство, яке відповідає за національну політику в галузі охорони здоров’я, опублікувало у четвер (28 квітня) заяву про те, що воно остаточно схвалило запит Канадської служби крові на зняття обмежень на донорство крові від чоловіків, які мали сексуальні контакти з чоловіками.

Нова політика, що набирає чинності 30 вересня 2022 року, зобов’язує перевіряти всіх потенційних донорів, незалежно від їхньої гендерної ідентичності чи сексуальної орієнтації, на наявність ризикованої сексуальної поведінки.

“Сьогоднішній дозвіл є важливою віхою на шляху до більш інклюзивної системи донорства крові по всій країні і ґрунтується на прогресі наукових даних, досягнутому за останні роки”, – йдеться у заяві міністерства охорони здоров’я Канади, цитує його “Pinknews”.

1992 року Канада запровадила повну заборону на здачу крові геями та бісексуальними чоловіками. У 2013 році довічна заборона була знята, було запроваджено правило п’ятирічної помірності від сексу. У 2016 році термін помірності був знижений до року.

Дискримінація щодо донорства крові є всесвітньою проблемою для ЛГБТ-спільноти. Деякі країни дозволяють здавати кров геям та бісексуальним чоловікам, але із значними відстрочками у сексуальному житті. Влітку 2018 року Червоний Хрест відмовився пом’якшити політику донорства для геїв, незважаючи на критичну нестачу крові.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією