«Церква завжди приймала і продовжує приймати всіх людей»: Архієпископ православної церкви США

Архієпископ Американський Елпідофор, очільник найбільшої православної церкви США — архієпархії Константинопольського патріархату — навіть після шквалу критики з боку консервативних православних кіл не відступає від демонстративно терпимого та навіть дружнього ставлення до ЛГБТК людей, досі, м’яко кажучи, нехарактерного для православної церкви, сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

У своєму інтерв’ю грецькому виданню Ta Nea він зауважив, що не хоче сваритися зі своїми колегами із Греції, але не погоджується з ними і не збирається відступати від своєї позиції.

«Церква завжди приймала і продовжує приймати всіх людей», — заявив архієпископ Елпідофор, — «Вона не займається з’ясовуванням чи оцінкою чеснот, гріховності чи будь-яких інших якостей людини. Церква була створена, щоб спасти людину, і Христос пожертвував собою для цього і став людиною для цього, щоб спасти людину. […] Тому сьогодні я вважаю, що Церква переживає розгубленість, оскільки ЛГБТ існували завжди, вони не з’явилися раптово в наш час як інопланетяни. Сьогодні вони просто намагаються досягти гідності та поваги з боку решти суспільства. Отже, Церкві потрібно трохи перелаштуватися, віднайти ритм і баланс, які вона мала раніше, маючи справу з усіма людьми, незалежно від вибору чи особливостей кожної людини».

Православ’ю, як і решті релігій, доводиться шукати своє місце в сучасному світі, пристосовуючися до його реалій. Якщо у власне Греції одностатеві шлюби, згідно нещодавнього опитування, підтримує 55% громадян, то серед православних США — дві третини.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією