Байден реабілітує тисячі ЛГБТК+ військових, засуджених за їхню орієнтацію

Президент США Джо Байден оголосив про помилування тисяч військовослужбовців, які були засуджені за їхню сексуальну орієнтацію протягом останніх шести десятиліть.

Як пише The Guaridan, це рішення стосується військових, які постраждали від дискримінаційної статті 125 Єдиного кодексу військової юстиції, яка з 1951 року криміналізувала одностатеві стосунки за згодою. Хоча ця норма була скасована у 2013 році, її наслідки продовжували впливати на життя багатьох ветеранів.

“Сьогодні я виправляю історичну несправедливість”, – заявив Байден.

Глава держави підкреслив, що ці особи були засуджені “просто за те, що були собою”. Президент наголосив на мужності та жертовності цих людей, які, попри дискримінацію, ризикували життям заради захисту своєї країни.

Процес помилування, як пише видання, не буде автоматичним. Військовослужбовці та ветерани, які мають право на помилування, повинні будуть подати заяву на отримання відповідного сертифіката. Це дозволить їм змінити статус свого звільнення та отримати доступ до пільг, у яких їм раніше було відмовлено.

Критики зауважують, що це рішення могло бути прийняте раніше, адже Байден перебуває на посаді вже майже три з половиною роки. Однак представники адміністрації наголошують на рішучості президента виправити історичні несправедливості при першій можливості.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар