53% мешканців Естонії підтримують одностатеві шлюби

Про це сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ” на своїй сторінці у Facebook.

За даними нового соціологічного опитування, загалом 53% мешканців Естонії підтримують одностатеві шлюби, що на 5% більше, ніж у попередньому опитуванні за 2021 рік. Такі дослідження громадської думки кожні два роки проводяться соціологічною службою Turu-uuringute AS на замовлення Естонського центру прав людини.

65% респондентів підтримують право одностатевих пар на реєстрацію своїх стосунків у формі цивільного партнерства, яке є законним в Естонії з 2015 року, що на 1% більше, ніж у 2021 році. Одинадцять років тому, у 2012, лише 34% підтримували, а 60% заперечували шлюбну рівність для одностатевих пар.

Цікаво, шо радикальне поліпшення ставлення естонського суспільства до своїх ЛГБТ співвітчизників в останні роки відбувалося переважно за рахунок тієї частини населення, чиєю рідною мовою є не естонська: серед них частка тих, хто виступає за шлюбну рівність, зросла майже вдвічі порівняно з 2019 роком — з 22% до 40%. Етнічні естонці були й залишаються толерантнішими до ЛГБТ людей: наразі одностатеві шлюби підтримують 58% тих, хто розмовляє естонською мовою і лише 40% т.зв. російськомовного населення; для цивільних партнерств ці показники складають, відповідно, 71% і 50%.

Нещодавно сформований уряд Естонії планує нарешті прибрати всі досі наявні процедурні проблеми з реєстрацією цивільних партнерств та ухвалити закон, що дозволить одностатевим парам укладати звичайні шлюби.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією