Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці провело бесіду з гомофобною власницею закладу «Чайовня Сурія» у селі Пилипець

Про це у соцмережах сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”:

10 травня на сторінці закладу «Чайовня Сурія», що знаходиться у курортному закарпатському селі Пилипець, було викладено оголошення його ймовірної власниці Юлії Албул про пошук працівників. У ньому вона намагалася окреслити концепцію майбутнього колективу, в якому не буде місця людям з низкою характеристик, включаючи «не традиційну орієнтацію». Центр «Наш світ» звернувся зі скаргою до Держпраці та Уповноваженого з прав людини ВРУ з проханням перевірити вказане оголошення щодо наявності в ньому дискримінації за ознаками СОҐІ та стягнути з рекламодавця штраф.

Вчора ми отримали відповідь із Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, в якій повідомляється, що інспектором праці Управління за участю дільничого офіцера Пилипецької громади було проведено інформаційно-роз’яснювальне відвідування закладу харчування «Чайовня Сурія». В ході відвідування ФОП Албул Ю.С. було роз’яснено чинне українське законодавство, яке забороняє дискримінацію за ознаками СОГІ у трудових відносинах, — зокрема, при поданні оголошень про працевлаштування, — та передбачає відповідальність за його порушення. Так, у разі порушення вимог статті 24-1 Закону України «Про рекламу», рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення.

За результатами відвідування підприємиця Ю.С. Албул повідомила що визнає помилковість своїх дій та запевнила, що у майбутньому при розміщенні оголошень про прийом працівників на роботу буде дотримуватись положень законодавства України.

Дякуємо Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці та Офіс Омбудсмана України за оперативне та належне реагування на цей інцидент!

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар