Виконавча директорка ГО Точка опори ЮА представила Україну на зустрічі з представниками Європейської комісії

Про це ГО сповіщує у соцмережах.

Наша виконавча директорка Таня Касьян представила Україну на зустрічі з представниками Європейської комісії. Це була зустріч з країнами-кандидатками до вступу в ЄС (Україна, Молдова, Грузія) і відбулась вона за підтримки ILGA-Europe. Окрім Точка опори ЮА – NGO Fulcrum UA, у заході взяли участь представниці українських громадських організацій Gender Stream, Insight LGBTQ NGO та Sphere, Women Association.

На зустрічі говорили про підтримку прав ЛГБТІК+ та євроінтеграцію України. «Ми акцентували увагу на тому, що Україні необхідна підтримка з боку європейських партнерів щодо прийняття у нас законопроєктів 9103 про реєстровані партнерства та 5488 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо боротьби з дискримінацією.

І, звичайно, ми обговорювали необхідність систематичної підтримки України в умовах війни з росією. Адже ми переконані, що партнерство з ЄС повинно враховувати не лише аспекти євроінтеграції, але й взаємодію в питаннях безпеки та суверенітету нашої держави», — коментує зустріч Таня Касьян.

Представники Єврокомісії заявили, що чекають на вступ України в європейську родину. Та підкреслили: Україні важливо виконати умови щодо дотримання прав людини та стандартів ЄС. Адже Україна є не тільки країною-кандидаткою в ЄС, а й країною-учасницею Європейської конвенції з прав людини.

Нагадаємо: 8 листопада Єврокомісія випустила звіт, яким рекомендувала початок переговорів про вступ України до ЄС. В ньому йдеться про значний прогрес щодо дотримання прав ЛГБТІК+, а також наголошується на необхідності подальших змін щодо забезпечення прав людини.

«Необхідно внести зміни до положень Сімейного кодексу, які наразі дискримінують одностатеві пари порівняно з парами протилежної статі. У березні 2023 року народні депутати внесли до парламенту законопроект про легалізацію одностатевих партнерств, а уряд зобов’язався ухвалити його до кінця 2023 року. Рішення Європейського суду з прав людини від 1 червня 2023 року посилило вимогу до держави забезпечити рівне ставлення до одностатевих пар в Україні», — йдеться у документі.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією