УПЦ КП вручила медаль бойовому медику та відкритому гею Віктору Пилипенку, а потім – анулювала її

Патріарх Філарет відзначив медалями “За жертовність і любов до України” весь особовий склад медичного пункту 1 механізованого батальйону 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Збройних сил України. Серед відзначених військовослужбовців – бойовий медик та відкритий гей Віктор Пилипенко. Після того як Віктор поділився інформацією про отримання медалі, Українська православна церква Київського патріархату анулювала нагороду.

Про це йдеться на сайті церкви, передає Zmina.

Так, 15 лютого патріарх Філарет вручив медалі “За жертовність і любов до України” командиру медичного пункту Юрію Литвиненку, який спеціально прибув для отримання нагород і передання їх бійцям його підрозділу.

“Я щиро радий, що, виходячи з того, що патріарх Філарет зробив такий крок і подякував мені, відкритому гею та активісту правозахисту, за захист – вручив мені медаль зі своїм підписом та печаттю, він та очолюваний ним Київський патріархат кардинально змінили свою позицію щодо ЛГБТ+-людей та більше не вважають нас “гріховними” та такими, що є причиною коронавірусу”, – поділився Віктор Пилипенко в соцмережах.

Він зазначив, що судовий процес організації “Інсайт” щодо гомофобних висловів Філарета тривав якраз у дні, коли була одна з найтяжчих фаз боїв на Донеччині.

“Я міг загинути, і патріарх Філарет, певне, не відав би й далі, що говорив такі нераціональні речі про мене та таких, як я. У той час загинули, дістали поранення, потрапили в полон чимало учасників нашої спільноти, які воювали по всій лінії фронту в різних підрозділах – історії відкритих завжди можна прочитати на наших сторінках. Щиро радий такій кардинальній зміні позиції”, – додав медик.

Однак згодом УПЦ КП відреагувала на його пост і дала відповідний коментар, у якому уточнила, що військовослужбовець отримав подяку від церкви виключно як захисник України, а не як ЛГБТ-активіст за поданням його колег-військовослужбовців з бойового підрозділу героїчної 72 бригади імені Чорних Запорожців. Церква також наголосила, що патріарх Філарет не вручав медаль особисто Віктору та не знав про належність до ЛГБТ-спільноти.

“Ми дякуємо воїну Віктору Пилипенку (як і всім нашим захисникам за те, що вони захищають нашу свободу та територіальну цілісність) за його військові заслуги, але не розділяємо його гріховних уподобань і агітацію ЛГБТ. Повідомляємо, що, зважаючи на відкриту пропаганду гріховної ідеології та заперечення існування Бога, вважати церковну нагороду Віктору Пилипенку – анульованою”, – додали в церкві.

У заяві також зазначається, що патріарх Філарет та Українська православна церква Київського патріархату незмінно займає принципову негативну позицію щодо “содомського гріха” (ймовірно, маються на увазі одностатеві стосунки), а також засуджує “пропаганду одностатевих шлюбів”.

“Гомосексуальні статеві зв’язки є хибним спотворенням Богоданної природи людини. Як сказано в Біблії, Сам Господь за гріхи людей знищив Содом і Гоморру. Патріарх неодноразово про це заявляв публічно і в судовому порядку довів законність такого свого права”, – резюмувала церква.

Менеджерка проєкту із захисту прав ЛГБТКІ+ Центру прав людини ZMINA Ірина Юзик підсумувала, що церква спочатку дала нагороду українському воїну, який два роки був на передовій, а потім, дізнавшись, що він гей, анулювала її.

“Установа, яка має бути моральним авторитетом, має підтримувати, втішати, допомагати, особливо у важкі часи війн. Вона забирає нагороду у воїна ЗСУ, який захищав, зокрема, цю церкву, бо її консервативні цінності не збігаються з його демократичними. По-перше, це цинічно і низько. По-друге, це такий приклад для суспільства: мовляв, можна дискримінувати геїв, не стримуйтесь, якщо навіть сама церква так вчиняє”, – наголосила Юзик.

За її словами, це жахливий приклад, який може мати погані наслідки, стати поштовхом до чергових нападів та образ ЛГБТКІ+-людей.

Зрештою сам Пилипенко також прокоментував анулювання нагороди:

“Я написав слова вдячності Філарету, наївно уявляючи собі, що він свідомо мене нагородив і показав своїм колегам християнський безперечно благородний жест-дороговказ до примирення та взаємної поваги до геїв, атеїстів, людей інших вірувань. Але все виявилося прозаїчнішим: Філарет просто жменями засівав свої нагороди як піар-акцію своєї конфесії. Навряд він узагалі вникав, що кожному з бійців довелося прожити за два роки війни і скільки разів нас ледь не забрала смерть”.

Нагадаємо, 2020 року в інтерв’ю 4 каналу Філарет казав, що вважає поширення коронавірусу “покаранням за гомосексуалізм, насамперед одностатеві шлюби”. Згодом ЛГБТ-організація “Інсайт” заявила, що позиватиметься проти Філарета, оскільки розцінює такі висловлювання як неприпустимі в будь-який час, а поширення неправдивої, відверто дискримінаційної інформації публічною особою під час пандемії може спричинити хвилю насильства на ґрунті ненависті щодо ЛГБТ-спільнот.

Однак зрештою суд не задовольнив скаргу “Інсайту”, бо дійшов висновку, що оцінка є вираженням субʼєктивної думки патріарха Філарета, а не твердженням про факт і такі висновки не можуть бути ані спростовані, ані підтверджені, а тому не можуть бути предметом спору.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією