Українську стрічку “Уроки толерантності” можна подивитися у польських кінотеатрах

7 червня у прокат у Польщі вийшла українська стрічка «Уроки толерантності». Покази відбуваються як у маленьких кінозалах, так і на екранах мережі кінотеатрів Cinema City. Розклад сеансів слід перевірити у найближчому до вас кінотеатрі.

«Уроки толерантності» – комедія українського режисера Аркадія Непиталюка про упередження українців щодо ЛГБТ-спільноти, знята на основі пʼєси Ігоря Білиця «Гей-парад».

Як читаємо в описі до фільму, «пересічну українську родину Найдюків, а особливо її чоловічу половину, роками залякували страшними “чужоземськими” геями. Вони звикли висміювати будь-яку інакшість та агресивно сприймати незрозумілі речі. Аж тут з’являється державна програма євроінтеграції “Уроки толерантності”, яка пропонує пільги родинам, за умови, що в їх домівці певний час поживе представник ЛГБТ-спільноти. Раціональний розрахунок перевищує страх і Найдюки віч-на-віч стикаються з тим самим геєм».

Головний герой – Василь – виявляється дуже привітним,  а також захоплюється психологією. Чоловік допомагає родині не тільки позбутися багатьох стереотипів про ЛГБТ-спільноту, але також порозумітись між собою.

«Я сприймаю цей фільм, як дуже правдиву відверту сімейну історію. Це не про ЛГБТ фільм! Просто тут є один персонаж, який провокує людей на зміни, на розвиток, на оновлення почуттів, відчуттів, уваги одне до одного. От в цьому штука», – розповів у коментарі для Укрінформу режисер кінострічки Аркадій Непиталюк.

Весь знімальний процес зайняв до двох місяців. Як розповідає режисер, півтора місяця тривали підготовка та репетиції. Натомість безпосередні зйомки зайняли лише 9 днів і проходили у Києві у квартирі поблизу станції метро «Дарниця».

«Планували, що на це піде 10, але один знімальний день (10 жовтня 2022 року) пропустили через масований ракетний обстріл Києва. Я зранку вийшов на роботу, а наді мною летить крилата ракета. Довелося скасувати зміну. Але ми були щасливі, що живі і що можемо працювати», – згадує режисер.

В український прокат «Уроки толерантності» вийшли у лютому 2024 року.

Покази фільму у Польщі стартували 7 червня та проходять у різних містах країни. Повний перелік міст та кінотеатрів, де можна переглянути стрічку, доступний на сторінці aurorafilms.pl.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар