У КМДА заявили, що не погоджували проведення “Маршу рівності” у метро. У КиївПрайді прокоментували

У Київській міській адміністрації заявили, що не погоджували проведення “Маршу рівності” у столичному метро: з міркувань безпеки організаторів просять обрати іншу локацію. У КиївПрайді відреагували

Про це повідомляє КМДА.

У міській адміністрації зазначили, що в разі проведення маршу, відповідальність за дотримання всіх заходів безпеки покладається на організаторів.

Крім того, заяви, які поширюють деякі telegram-канали, про нібито зупинку руху метро на час проведення “Маршу рівності” та виділення на його організацію коштів із міського бюджету – абсолютно не відповідають дійсності й, очевидно, покликані збурити суспільство та дестабілізувати ситуацію в столиці.

Крім того, у КМДА додали, що інформація, яка шириться у соціальних мережах про нібито зупинку руху метро на час проведення “Маршу рівності” та виділення на його організацію коштів із міського бюджету – не відповідає дійсності, і покликані збурити суспільство та дестабілізувати ситуацію в столиці.

Ми розуміємо, що правозахисні та інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на утвердження рівності, є важливими і в умовах воєнного стану. Однак Київський метрополітен – об’єкт подвійного призначення і частина критичної інфраструктури міста, це завжди території підвищеного ризику через обмеженість простору, графік руху поїздів і великий пасажиропотік. Ми не можемо наражати на небезпеку учасників заходу та пасажирів. Тому, аби уникнути можливих провокацій, не можемо дозволити проведення “Маршу рівності” в метро”, – сказав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

У Департаменті молоді та спорту КМДА порекомендували утриматися від проведення заходів, що передбачають скупчення значної кількості людей.

Заява КиївПрайду

Громадська організація “КиївПрайд” відреагувала на ситуацію. Відповідна заява з’явилася на facebook-сторінці організації.

КиївПрайд спростовує інформацію, поширену деякими телеграм-каналами, які пов’язують з недобросовісними політтехнологами. Зокрема, ми наголошуємо, що КиївПрайд ніколи не звертався до КМДА із проханням про закриття станцій метро чи виділення коштів з міського бюджету. Ми виступаємо проти втягування КиївПрайду в політичне протистояння у столиці“, – йдеться у заяві.

В оргкомітеті наголосили, що ГО “КиївПрайд” звернулася до КМДА 16 травня з пропозицією організувати зустріч і погодити різні варіанти проведення Маршу. Втім, зустріч не відбулася. Водночас там зазначили, що існує висока ймовірність російської ракетної атаки, організатори розглядають метро, як основне та найбільш безпечне місце для проведення Маршу. Обираючи метрополітен, вони врахували, зокрема, позитивний досвід ХарківПрайду.

КиївПрайд 2024 може відбутись у метро у тій чи іншій формі і без офіційного погодження КМДА чи Київського метрополітену, однак ми як організатори завжди виступаємо за діалог із владою.Ми вдячні за розуміння столичною владою, що правозахисні та інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на утвердження рівності, є важливими і в умовах воєнного стану – як було зазначено в офіційній заяві КМДА. Тож сподіваємося на конструктивний діалог та спільний пошук рішень, які дозволять провести Марш КиївПрайд 2024 якомога безпечніше“, – наголосили в громадській організації.

Що відомо

ГО “КиївПрайд” повідомляла, що у Києві 16 червня проведуть перший від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну “Марш Рівності”. Тоді організатори повідомляли, що марш відповідатиме безпековим вимогам і буде узгоджений з органами влади.

Зазначалося, що через безпекову ситуацію до “Маршу Рівності” зможуть приєднатись не більше 500 людей, зокрема представники ЛГБТК+, правозахисних організацій, активісти й волонтери.

Востаннє “Марш Рівності” в Україні відбувся у вересні 2021 року. Тоді організатори заявили, що він пройшов спокійно і без провокацій.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар