У Києві відкрилась експозиція памʼяті ЛГБТ+ військового Романа Ткаченка

Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщує ГО Військові ЛГБТ+.

Експозиція відкрилась 3 червня у простірі ЦЕГЛА.

Роман загинув внаслідок ворожого ракетного обстрілу позицій українських військових на Харківщині. Йому був всього 21 рік. Роман закінчив історико-філософський факультет Київського університету імені Бориса Грінченка. Він любив та досліджував Київ: займався реставраціями мозаїк, громадськими ініціативами, еко-активізмом, урбанізмом, захистом пам’яток архітектури, заснував ОСББ у своєму будинку, був відкритим геєм.

Експозицію пам’яті організовує пам’яткоохоронна ініціатива ГО «Цегла» разом із близькими Романа. Вона проходить у просторі «Цегла» та буде доступна декілька місяців для відвідування.

Центральною частиною програми «Місяць Романа Ткаченка» є експозиція пам’яті. Вона представлена мистецькими роботами та предметами, пов’язаними з особистістю Роми.
Заходячи у велику залу «Мозаїка memoria», перше, що ви побачите, квітка з мозаїки. Рома її створив під час воркшопу у Чернігові 2021 року. Інші роботи в просторі присвячені його пам’яті.

Деякі з тих, хто знав Романа особисто, поділились для експозиції його особистими речами: кепка, книги, медаль, відеоповідомлення, фотографії, диплом, цегла та рештки декору з будинку Уткіна.

На відкритті, 3 червня, пройшла кураторська екскурсія експозицією. Кураторська команда програми розповіла його історію: про життя та громадську, активістську і військову діяльність. Його цілеспрямованість, впертість і відданість надихають — «щоб жити і творити», як одного разу сказав Рома. Це нагадування для всіх нас, якою ціною. Любимо. Пам’ятаємо.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією