Про українських ґеїв-військових говорять на українському ТБ
Група Starlight Media випускає дедалі більше масового телепродукту, в якому не оминають тематику квір-людей. Про це у соцмережах сповіщує Точка опори ЮА.
На телеканалі «СТБ» вийшов новий серіал «Перевізниця». Він розповідає про перші тижні повномасштабної війни росії проти України. Головна героїня Лідія працювала психологинею, але змінила свою професію під час війни. Вона вирішила стати перевізницею і рятувати людей з гарячих точок. В основі серіалу — реальні історії українців. Кожна серія — це нова поїздка і нова особиста історія людини.
Так, одна із серій розповідає про історію гомосексуального військового та його бабусю, яка кілька років не приймала свого онука після того, як випадково дізналася про його стосунки з хлопцем.
В основі сюжету — історія, висвітлення яких, на жаль, все ще бракує на українському ТБ та в кінематографі. Відносини між ЛҐБТІК+ та їхніми сім’ями, неприйняття, приховування, відторгнення, забобони та міфи у головах старших поколінь, проста неосвіченість, яка призводить до фатальних помилок.
Чому такий телевізійний продукт дуже важливий?
Серія про ґея-військового та його бабусю добре створена з орієнтацією на масового глядача, який може все ще мати багато упереджень до гомосексуальних людей. У серії показано достатньо типову ситуацію, яка може статися з будь-ким. Таким чином глядач може зрозуміти, що в житті таке може статися і це нормально.
Додамо також, що серіал «Перевізниця», створений StarLightMedia у співпраці з французькою кіностудією Gaumont, на другу роковину повномасштабного вторгнення показали найбільші європейські мовники у Німеччині, Франції, Швейцарії, Швеції, Фінляндії та інших країнах. Права на показ також продали до Японії, Латвії, Словаччини, Чехії і на європейську НВО.
Група компаній StarLightMedia, до якої зокрема належить канал «СТБ», є однією з лідерок в Україні за рівнем інклюзії, що простежується як у виробленому контенті, так і у зовнішній та внутрішній (корпоративній) політиці. Медіагрупа також представляла себе на нашому минулорічному Форумі союзників/ць «БАМ-2023» у панельній дискусії «Бізнес та інклюзія, або Здорове майбутнє, яке ми будуємо».
Текст: Марко І-Крапка