Польський міністр вибачився за гомофобську заяву дворічної давнини, та, каже, поглядів не змінив

Міністр освіти Польщі Пшемислав Чарнек вибачився за заяву 2020 року, в якій назвав представників ЛГБТ-спільнот “не рівними нормальним людям”, але наголосив, що не змінив своєї думки.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це йдеться у Facebook-пості Чарнека.

“Я, нижчепідписаний Пшемислав Чарнек, міністр освіти і науки, відкликаю свої слова, сказані 13 червня 2020 року в етері TVP Info та 3 серпня 2020 року на радіо Marjya, але залишаюсь при своїх поглядах”, – йдеться в дописі.

Нагадаємо, тоді Чарнек, який ще був депутатом від правлячої партії “Право і справедливість”, заявив, що ЛГБТ “не рівні нормальним людям”. Після цього ЛГБТ-активіст і викладач Варшавського університету Якуб Урбанік подав позов проти політика, а Сейм виніс йому догану.

“Я не мав на меті нікого образити, зокрема людей зі спільноти ЛГБТ+, а саме професора Якуба Урбаніка”, – додав Чарнек у Facebook.

Коментар польського міністра датований ще 21 липня, але був оприлюднений лише зараз, у середу.

У відповідь Урбанік написав, що вважає заяву Чарнека “маленьким кроком, який веде до втілення захисту людської гідності згідно зі статтею 47 конституції” Польщі, яка гарантує захист особистих свобод.

Нагадаємо, Чарнек і раніше неодноразово висловлювався протии ЛГБТ, а в 2018 році йому довелося за це вибачатися. Також політику закидали зневажливе ставлення до загиблих українців.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією