Небінарна військова Кафа про небінарність

Як сказав один мій друг: “FPV-дроном залетіти в бліндаж важко, а займенники то не важко”.

Небінарність – це термін для всіх ідентичностей, які не вписуються в класичну бінарну систему (де є лише два варіанти: або жіноча, або чоловіча ідентичність).

Як небінарна людина ідентифікую себе не як чоловіка чи жінку, а скоріше як людина. В сучасних реаліях – людину, яка захищає Україну.

Через цьогорічне Євробаченням явище небінарності широко обговорюється в медіа, бо Nemo, що перемогли у конкурсі, небінарні та використовують займенники вони/їх.

Але небінарні люди можуть використовувати інші займенники, не обов’язково “вони”, або взагалі не використовувати займенників.

В інших мовах також існують неозайменники, наприклад, xie/xir, zie/zir в німецькій. Або люди просто просять використовувати ім’я замість займенників.

Мій досвід у Збройних силах як небінарної людини доволоі різний. Коли товариші дізнаються про це, інколи доводиться додатково пояснювати, що це значить або як правильно відмінювати то чи інші слова.

Як сказав один мій знайомий з цього приводу: “FPV-дроном залетіти в бліндаж важко, а займенники то не важко”.

Мої товариші в підрозділі дуже підтримують мене, і на цьому фоні немає ніяких непорозумінь. Але більш консервативним кадрам було б скдадніше, напевно. Пам’ятаю, як колись довелося пояснювати на прикладі з різними мовами, намалювати цілу таблицю.

Але мені здається, що репрезентація дуже важлива, особливо в контексті протистояння з росією, яка намагається будь-якими методами стерти українську ідентичність, так і будь-яку інакшість загалом.

Важливо не дозволяти гомофобній та трансфобній російській риторіці вкоринитись.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар