Нардепка із Запорізької області розкритикувала КиївПрайд і “пропаганду ЛГБТ”

Позафракційна народна депутатка із Запорізької області Юлія Яцик, яка пройшла до ВРУ у складі партії «Слуга народу», висловилася проти популяризації, публічної підтримки, «пропаганди» та проведення масових заходів на захист ЛГБТ-спільноти.

Свою думку вона виклала на своїй сторінці у Facebook, передає 061

Яцик обурила одна з цілей цьогорічного маршу рівності, спрямована на захист ЛГБТ-спільноти, яка також страждає від російських ракет.

«Назвіть мені, які закони для життя звичайних українців утискають представників ЛГБТ? Або скажіть, невже представники ЛГБТ-спільноти постраждали від російських ракет більше, ніж наші діти, чи скалічені військові, чи безхатьки-ВПО, чи породіллі, які втратили немовлят через обстріли? А скільки взагалі представників ЛГБТ вступило до лав ЗСУ і боронить нашу країну в зоні бойових дій?».

Депутатка також зазначила, що проведення заходів на підтримку ЛГБТ потребує фінансових витрат на забезпечення охорони поліцією. Вона згадала про заборону проведення масових заходів під час воєнного стану і наголосила, що інші вразливі верстви населення, такі як діти з інвалідністю, онкохворі, поранені військові та переселенці, потребують більшої підтримки.

«Та вони й не потребують маршів-хизувань, мовляв, „дивіться, ми такі є!“ — їм реальна допомога потрібна! То чому влада переймається правами ЛГБТ більше, ніж правами тих, хто дійсно потребує допомоги і захисту?!» — написала Яцик.

Вона також зазначила, що потрібно враховувати збільшення прихильників республіканців у США та консервативних партій у Європі, які готові підтримувати Україну у війні проти Росії та культивують «традиційні сімейні цінності».

Яцик порівняла ставлення до ЛГБТ-спільноти у Росії та в Україні. Вона висловила думку, що Росія використовує гасла про підтримку класичної сім’ї для здобуття підтримки світових лідерів, які розділяють ці традиційні цінності.

Допис викликав активне обговорення у соцмережах як серед прихильників, так і серед критиків позиції депутатки.

Співзасновниця проєкту Kyiv by Locals Аліна Рудя назвала слова депутатки неприпустимими для народної обраниці:

“Яка ж ганьба. І це народна депутатка”, – пише вона.

Колишній посадовець департаменту правового забезпечення Запорізької міськради, а нині військовий Віктор Низовцев зауважив нардепці, що у ЗСУ «нині безліч військових представників ЛГБТ спільнот».

«Я не фанат ЛГБТ, але глибоко поважаю тих представників, які зараз в ЗСУ. І мені абсолютно все одно, з ким спить той чи та, що захищає Україну. І на мою думку, найголовніша їх проблема, це можливість визнання законного партнера, як спадкоємця», – сказав він.

Журналіст Руслан Кухарчук, навпаки, погодився з нею, назвавши її думку «єдиною можливою з погляду здорового глузду».

Театральний режисер Євген Лавренчук порівняв логіку Яцик з ксенофобськими підходами:

Застосуйте свою логіку до, скажімо, євреїв і побачите всю її ксенофобську сутність. “От я не маю нічого проти євреів, але нашо їх популяризувати?” або “Я проти їх публічної підтримки”. А?” – написав він.

Блогер Роман Бутурлакін не підтримав висловлювання Яцик, зазначивши, що такі погляди суперечать євроінтеграції України

З такими поглядами вам нічого робити у Верховній Раді, бо Україна йде до Європейського Союзу. Подібні заяви нівелюють нашу євроінтеграцію, позаяк там місяць прайду – це свято. І поліції стільки не треба, бо немає потреби захищати людей, яким постійно напряму погрожують”, – зазначив він.

Нагадаємо, що сьогодні, 16 червня, у Києві відбувся перший з початку повномасштабного російського вторгнення Марш рівності, в якому взяли участь активісти, військовослужбовці, дипломати, політики та міжнародні спостерігачі. Учасники ходи тримали прапори ЛГБТ-спільноти, України та ЄС, а також плакати із закликами до рівноправ’я і поставок Києву нових озброєнь.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар