Міністерство юстиції України визнало одностатеві цивільни партнерства

Визнання одностатевих цивільних партнерств прийшло звідки, звідки практично ніхто й не чекав. Цей сміливий крок вчинено з боку Міністерство юстиції України шляхом впорядкування національної системи соціально-психологічної роботи з людьми, засудженими до відбування покарання, сповіщує Святослав Шеремет на своїй сторінці у Facebook .

Мін’юст розробив методику складання соціально-психологічної характеристики на засудженого, де одним із розділів є комплексний фактор під заголовком «Стосунки з рідними та близькими (родиною)». Так от, в межах цього розділу вивчається такий аспект, як «стосунки з особою, яку було обрано для спільного проживання (ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ або ЦИВІЛЬНИЙ ШЛЮБ)».

Мін’юст вельми завбачливо і в повній відповідності до соціальних реалій визнав опцію цивільного шлюбу — приблизно так само, як «цивільний шлюб» сприймається на побутовому рівні, тобто як незареєстроване партнерське співжиття двох людей. У цьому розуміння Мін’юст протиставив цивільний шлюб зареєстрованому шлюбові. Зрозуміло, що особа може підтримувати цивільні шлюбні відносини як з людиною іншої статі, так і з людиною власної статі. Мін’юст це також визнав, охоплюючи обидва варіанти дипломатичним виразом «особа, яку було обрано для спільного проживання». Яке вишукане формулювання, чи не так?

Зазначена норма про перебування засуджених у «цивільному шлюбі» з «особою, обраною для спільного проживання», запроваджена в обіг минулого року відповідно до наказу міністра юстиції добродія Denis Malyuska № 2361/5 і вже діє в повну силу.

Я вам більше скажу: такі інклюзивні регуляції щодо ЛГБТ є не випадковістю, а системою. Наведу вам іще одну норму, яка діє з 2019 року: «забороняється будь-яка дискримінація, зокрема пряме або непряме обмеження прав ув’язнених (засуджених) залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, ГЕНДЕРНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ, СЕКСУАЛЬНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД» (якщо будете шукати, це з наказу Мін’юсту №1769/5).

Так що ми як держава крок за кроком ідемо до визнання фактичних шлюбних стосунків між людьми однієї документальної статі та планомірно усуваємо з практики суспільних відносин дискримінацію на підставі сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

Посилання на джерело щодо визнання цивільного шлюбу — https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1863-13 (Оскільки документ розлогий, шукайте за контекстним пошуком: “цивільний шлюб”.).

UPD: Що має стати наступним кроком у пенітенціарній системі щодо практичного забезпечення рівності? Реформування деяких правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань. Наприклад, чинними правилами встановлено, що «у разі тяжкої хвороби засудженого, що загрожує його життю, БЛИЗЬКИМ РОДИЧАМ, дружині (чоловіку) засудженого(ї) надається дозвіл на його відвідування» (розділ XIV ПВР УВП). Поняття «близькі родичі» формально не охоплює цивільного партнера тієї ж статі. Майбутній закон «Про реєстроване цивільне партнерство» має це виправити.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією