ФЕЙК: Український фонд збирає кошти міжнародних донорів на операції зі зміни статі для українців

Перевірка фейків у рамках партнерства voxukraine з Meta.

Користувачі, посилаючись нібито на сайт We Support LGBTQ Ukraine Fund, поширюють інформацію, що ця українська організація за підтримки президента Володимира Зеленського запустила збір грошей на операції зі “зміни статі” для українців та на гормональну терапію для дітей.

Утім, це фейк. Сайт, на який посилаються у дописі, не є оригінальною сторінкою Support LGBTQ Ukraine Fund. Організація не запускала такий збір, ексречниця ТрО ЗСУ Сара Ештон-Сірілло не публікувала допис про цей збір у твіттері.

Скриншот допису

Домен оригінального сайту Support LGBTQ Ukraine Fund — «lgbtukrainesupport.com», водночас домен фейкової сторінки вказаний як «mytransitionua.org». Фейковий домен створили 18 грудня 2023 року, тобто за кілька днів до поширення дезінформаційної новини. Своєю чергою оригінальний домен існує з травня 2022 року.

1. Дата створення домену lgbtukrainesupport.com, 2. дата створення домену mytransitionua.org

На офіційній сторінці організації немає інформації про збір коштів на операції зі зміни статі. Натомість у розділі «Донати» пропонують пожертвувати кошти на потреби трансперсон, які постраждали в результаті бойових дій чи стали переселенцями.

У коментарі «Укрінформу» засновник організації Ендрю Кушнір повідомив, що фонд не розпочинав кампанії зі збору коштів на зміну статі для українців. На сайті організації заявляють, що фонд збирає кошти для семи неурядових організацій в Україні, які працюють з представниками ЛГБТ-спільноти. Вони надають допомогу квір-людям у різних напрямках: правова і психологічна підтримка, координація та консультування.

На фейковому сайті розмістили також слова Володимира Зеленського щодо важливості дотримання прав ЛГБТ-спільноти в Україні та звернення президента до громадян країн ЄС із проханням взяти участь у зборі коштів. Проте нам не вдалось знайти цю цитату в українських чи світових медіа.

Автори допису також стверджували, що ініціативу у твіттері підтримала ексречниця Сил територіальної оборони (ТрО) ЗСУ Сара Ештон-Сірілло, але згодом пост, мовляв, видалили через негативні коментарі користувачів. Утім, у відкритих джерелах нема доказів публікації такого посту. Пошук у вебархіві також не дав результатів. Скриншот поширили лише кілька новинних ресурсів сумнівної якості.

Команда VoxCheck

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією